Віктор Рог: У 1991 році ми позбулися окупації, але не позбулися окупантів

27 травня на запрошення Бориспільської міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" до Борисполя завітав відомий український громадський діяч, публіцист, історик, віце-президент історичного клубу "Холодний Яр", головний редактор патріотичного всеукраїнського тижневика "Шлях перемоги", координатор видавничого проекту "Українська військова мемуаристика", заступник директора Центру національного відродження імені Степана Бандери Віктор Рог.

Зустріч із бориспільцями проходила у виставковій залі Бориспільського державного історичного музею. Вів захід депутат Бориспільської міської ради від ВО "Свобода" Вадим Шапошніков. Він і представив присутнім шановного гостя зі столиці.

Віктор Рог вже не вперше приїздить до Борисполя. Тож цього разу привіз із собою книги, до видання яких він причетний, та стисло розповів про них.

Це й перевидання праць Дмитра Донцова – "Дух Росії", "Незримі скрижалі Кобзаря", книга Миколи Сціборського – "Націократія"; це й "Українська афористика: 100 майстрів української афористики", співавтором якої є пан Віктор, і впорядковані ним на відзначення 89-ї річниці трагедії під Крутами книги "Бій відлунав" та, спільно з Романом Ковалем, – "Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу". Це й авторська публіцистика, як от "Молодь і націоналізм", "Українофобія: п'ята колона та її ляльководи". Варто назвати й книги, які вийшли друком у серії "Українська військова мемуаристика", координатором видавничого проекту якої є Віктор Рог: 12 видання історико-документального роману Юрія Горліса-Горського "Холодний Яр" та спомини командира 1-го кінного полку Чорних запорожців Армії Української Народної Республіки Петра Дяченка "Чорні запорожці" (обидві – під упорядкуванням та редагуванням Р. Коваля).

Та чи не найбільшу увагу гість приділив презентації другого тому збірки праць "Український націоналізм. Антологія", яка побачила світ вже цього року. Упорядник привіз її разом з першим томом, що вийшов у 2009 році. До другого тому увійшли тексти теоретиків українського націоналізму, написані переважно у другій половині XX століття, – Дмитра Донцова, Степана Бандери, Євгена Маланюка, Романа Коваля, Василя Іванишина, Євгена Онацького, Олега Багана, Юрія Бойка, Лева Ребета, Зеновія Красівського та інших.

За девіз свого життя пан Віктор обрав рядки з вірша Юрія Клена:

Предків не маєш? – тож будь тепер сам собі предок.
Люди забули легенди? – нову їм твори.
Втратили віру? – кресли на скрижалях їм Кредо.
Щезли герої? – меча тоді в руки бери!..

У своєму виступі громадський діяч торкнувся дуже болючих тем українського державотворення, зосередивши основний наголос на ролі української молоді у цьому процесі:

"Адже саме на наших молодих раменах лежить відповідальність за долю України, за майбутнє нації, – наголосив Віктор Рог. – Нині ж народ узагалі і молодь зокрема перебувають переважно у стані пасивного споглядання.

У 1991 році ми позбулися окупації, але не позбулися окупантів. Те, що ми спостерігаємо зараз – результат довголітньої окупації України Росією, результат політики, скерованої на знищення української нації, результат шаленої атеїстичної пропаганди упродовж десятиліть. Значна частина української молоді вихована не в національному українському дусі, а радше – в російському. Ні школа, ні держава не приділяють достатньо уваги патріотичному вихованню нового покоління українців...

Пробудити з цього стану і залучити до боротьби за Українську самостійну соборну державу здатні лише ідеї націоналізму. Ця ідеологія захоплює повністю і назавжди".

Варто зазначити, захід відбувався у теплій, майже домашній атмосфері, а її духовну основу доповнював Вадим Шапошніков, який під гітару виконав кілька націоналістичних пісень на власну музику.

Відповівши на всі запитання слухачів, на завершення зустрічі з бориспільцями Віктор Рог закликав усіх посильно долучитися до утвердження та зміцнення державної самостійності України – "хто словом, хто чином, хто книгою, а хто – копійкою". Адже разом можна й "гори перевернути"! Зворушені цими словами, учасники заходу, маючи можливість придбати привезені книги, підтримали цей клич українського публіциста.

Прес-служба Бориспільської міської організації ВО "Свобода"

Published on 2 June 2011