Ласкаво просимо ночувати в тюрму. В’язниця НКВД і Гестапо

Підвальні камери, де відбувалися розстріли, відкрили тільки на ніч. «Навіть зараз перебування в підвалі тюрми небезпечне для здоров’я, оскільки в приміщенні так і не відбулося ремонту, і ми зазвичай нікого сюди не пускаємо...»

Уперше за понад 10 років тюрма на Лонцького, що у Львові знову працювала вночі. Для усіх охочих відчути себе на місці в`язнів, музейники комплексу відкрили камери. Також спробували реконструювати події тих жахливих днів зі спогадів свідків.

У європейських музеях проведення «Ночі музеїв» веде свій відлік з 1997 року, натомість в Україні історія «відкритих дверей» вночі налічує неповних 5 років. Цього року вперше долучився до акції Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

У цей день працівники музею відкрили доступ для всіх охочих до найпотаємніших куточків колишнього тюремного приміщення, які протягом року є наразі недоступними.

Отже, на циферблаті годинника 18.00. Але це аж ніяк не означає завершення робочого дня, радше навпаки — акція «Ніч музеїв» починається!

Published on 30 May 2011