У Києві відкрили пам’ятник «Старшинам Армії УНР»

28 травня у мікрорайоні Оболонь відкрили пам’ятник «Старшинам Армії УНР уродженцям Києва». Це перший монумент у столиці, який присвячений воїнам Армії Української Народної Республіки.

Пам'ятник являє собою збільшену копію ордена «Хрест Симона Петлюри». Нагороду було затверджено 1932 року Урядом УНР на вигнанні. Право на відзнаку мав «кожен вояк Армії УНР та повстанчих відділів, який брав участь у збройній боротьбі за визволення України».

Більш ніж двохметровий «Хрест Симона Петлюри» встановлений на постамент, який з чотирьох сторін світу прикрашений меморіальними дошками з іменами 34 старшин Армії УНР, які були уродженцями Києва (імена яких вдалось встановити історикам).

Монумент розміщений на подвір’ї храму ікони Божої Матері «Неопалима Купина» УПЦ КП та був зведений на кошти громади храму за сприяння Благодійної ініціативи «Героїка» і КМО «Спілка Української Молоді в Україні».

Освячення хреста та панахиду за полеглими воїнами відправив настоятель храму от. Віктор. На честь воїнів Армії УНР виступили бандурист Ярослав Джусь та кобзар Тарас Компаніченко з творами епохи Визвольної боротьби 1917-1921 рр.

Published on 30 May 2011