МНКівці вшанували пам'ять Шевченка та Гірника в Каневі

22 травня, в Каневі відбулося вшанування 150-ї річниці з часу перепоховання Т. Г. Шевченка, а також вшанування пам’яті Олекси Гірника, котрий 21 січня 1978 вчинив акт самоспалення на схилі Чернечої гори.

В заході взяли участь представники різних громадських організації, серед яких і активісти київського міського осередку МНК.

Урочистості відбувалися і на державному рівні: завдяки цій пам’ятній даті захотіли пропіаритися прем’єр Азаров, спікер Литвин та Г. Герман, які співали оди Шевченку та Україні перед телевізійними камерами, за що й були освистані опозиційними силами. До речі, для збільшення провладної масовки спеціально були зігнані учні та студенти Черкащини, не обійшлося і без проплачених прапороносців. Саме через присутність на заході представників влади, членів МНК з організаційними червоно-чорними прапорами не пустили на Чернечу гору! Навіть тоді, коли МНКівці згорнули прапори, пройти до пам’ятників не дозволили владні охоронці.

Обійшовши довколишніми стежками МНКівці дісталися-таки Чернечої гори де біля пам’ятного знаку Олексі Гірнику, який вчинив акт самоспалення в знак протесту проти колоніального статусу України в складі СРСР та русифікації, відбувся невеликий мітинг. Під час заходу представник КМО МНК Сергій Марценюк прочитав власного вірша, присвяченого Гірнику.

В цілому, з нашої боку захід виявився вдалим. Адже навіть попри перешкоджання влади МНКівці змогли віддати шану Кобзарева та Олексі Гірнику.

Тарас Мазур, прес-служба КМО МНК

Published on 24 May 2011