Відзначення Дня Героїв на Івано-Франківщині

Відповідно до плану заходів Івано-Франківського обласного організаційного комітету з відзначення 120-ї річниці з дня народження Голови Проводу Українських Націоналістів пол. Євгена Коновальця в с. Старі Кути Косівського району біля пам’ятника Євгену Коновальцю, спорудженому з ініціативи націоналістів Косівщини, 22 травня відбувся святковий захід, присвячений Дню Героїв та 120-й річниці з дня його народження.

Небагаточисельну сільську громаду, яка взяла участь у цьому святкуванні, підсилили делегації з Івано-Франківська на чолі з співголовами обласного оргкомітету, мешканці Косова та навколишніх сіл, учасники автопробігу шляхами Косівщини, приуроченому Дню Героїв. Урочистий захід відкрив сільський голова Григорій Лаврук. Після проведеної панахиди священиками УГКЦ, УАПЦ та УПЦ КП, покладання вінків та квітів до пам’ятника, сільський голова надав слово одному з ініціаторів спорудження пам’ятника, члену обласного оргкомітету, заступнику голови РО КУН, голові районної «Просвіти» Богдану Глібчуку. Охарактеризувавши коротко історію відзначення Дня Героїв, історію спорудження пам’ятника Євгену Коновальцю, Богдан Глібчук запросив до слова співголову обласного оргкомітету Зіновія Остап`яка, який розповів про план заходів по відзначенню 120-ї річниці з дня народження пол. Євгена Коновальця в світі та в області. Стефанія Костюк – «Марта», член ОУН з 1942 року, голова обласної організації ВЛУЖ, в своєму виступі коротко охарактеризувала проблеми, перед якими знаходиться українська нація в даний час, поділилася роздумами над їх вирішенням, закликала всі патріотичні сили України до об’єднання з єдиною метою: повалити антиукраїнську владу і встановити на Україні закон, справедливість і порядок, змагати до побудови справді Незалежної Соборної Української Держави.

У виступах звучало єдине: не допустити втрати державності України, не бути байдужими, що є великим злом під сучасну пору, ставити рішучий спротив п’ятій колоні Москви. Виступи перепліталися з українською піснею у виконанні місцевих самодіяльних колективів. Гімном України завершився цей захід, зорганізований та проведений робочою групою обласного оргкомітету та активістами сільської громади при підтримці районних організацій КУН, ВО «Свобода», районної станиці Братства ОУН-УПА. Івано-Франківська делегація відвідала Косівську філію Музею визвольної боротьби, де переглянула експозицію, присвячену Євгену Коновальцю та музейні експонати.

Автопробіг, присвячений Дню Героїв, пройшов основними населеними пунктами Косівщини. Учасники автопробігу відвідали місця боїв УПА з НКВДистами, поставили квіти біля пам’ятників очільників визвольного руху 40-х- 50-х років минулого століття та віддали шану біля пам’ятників Тарасу Шевченку. Автопробіг завершився панахидою біля пам’ятника Провідникові ОУН Степану Бандері в с. Середній Березів.

Святослав Перцович

Published on 24 May 2011