Удар влади по українському інформаційному простору подібний до зради на полі бою

Міжнародне “Радіо Україна”, яке провадить мовлення на весь світ, стоїть перед загрозою зникнення, що означатиме відсутність якісної інформації про українські події для діаспори (а це понад 20 млн українців в світі).

Провід Організації Українських Націоналістів (б) засуджує плани із ліквідації закордонного радіомовлення.

Існування міжнародного українського радіо є тим містком, який зміцнює живий зв'язок між українцями на терені та у світі. Понад 60 років редакція працює над формуванням оригінального змісту про політичні та культурні події із урахуванням інформаційних потреб закордонних слухачів. «Радіо Україна» - інструмент формування позитивного іміджу України серед світової громадськості. Зберегти та розвивати його в часи незалежності – є обов’язком і священним боргом керівництва держави і громадян.

Нове керівництво НРКУ в особі Тараса Аврахова вважає, що іномовлення можна замінити трансляцією внутрішніх програм. На практиці це означатиме підміну орієнтованих на міжнародного слухача програм «інформаційним шумом» другорядних фактів і подій. В часи, коли інші держави нарощують власну присутність у світовому інформаційному просторі (для прикладу, є відповідна позиція та практичні кроки урядів США та Росії), такі наміри можна розцінювати як зраду на полі бою.

Провід ОУН (б) звертається до українців в Україні та в діаспорі протестувати проти можливого згортання українського радіомовлення у світі.

Провід ОУН (б) звертається до Президента та уряду України не допустити здачі національних інтересів України у інформаційному просторі та забезпечити функціонування «Радіо Україна» на належному рівні.

Провід ОУН (б) закликає керівництво України дбати про розвиток держави на міжнародній арені та працювати на зміцнення її політичного, культурного та інформаційного суверенітету.

Провід ОУН (б)

Published on 23 May 2011