Заклик Української Громади Aвстралії в обороні «Всесвітної служби радіомовлення України» Національної радіокомпанії України.

Заклик Української Громади Aвстралії в обороні
«Всесвітної служби радіомовлення України»
Національної радіокомпанії України.
Не можна допустити до припинення діяльности

Українська громада Aвстралії стривожена з приводу інформації, що в Україні триває наступ чиновників на українські ЗМІ. Черговою жертвою нині може стати мовлення закордон українською мовою, яке вже понад 60 років веде ТО «Всесвітня служба радіомовлення України» Національної радіокомпанії України. (НРКУ)

Cоюз Українських Організацій Aвстралії (CУОA) закликає Гендиректор НРКУ та правління змінити своє рішення і не відбирати цю важну злуку між Україною та діяспорою.

CУОA вважає ,що закриття української редакції Іномовлення призведе до втрати Україною інформаційного суверенітету та негативно вплине на її міжнародний імідж.

З 1 січня поточного року, за браком бюджетних коштів, припинено короткохвильові трансляції цього каналу і майже півроку його програми поширюються лише через Інтернет та супутник зв’язку. А наприкінці березня Колегія Держкомтелерадіо ухвалила рішення «Про заходи щодо оптимізації мереж каналів мовлення Національної радіокомпанії України».

Це рішення новий Гендиректор НРКУ Тарас Аврахов розтлумачив по-своєму – ліквідувати українську редакцію Всесвітньої служби – інтелектуальну і творчу базу цього каналу, яка має найбільший обсяг мовлення.

Більш ніж 20 мільйонів закордонних українців (а це за чисельністю майже пів-України!), залишившись без передач і новин рідною мовою, які ретельно готувалися з урахуванням їхніх інформаційних, культурних і духовних потреб?

"Для українців в Aвстралії та взагалі для українців в діяспорі ці програми, це живий і важний елемент зв'язку між Україною та діяспорою, заявив, Голова Cоюзу Українських Організацій Aвстралії , Cтефан Романів.

"Ліквідація тих програм витворить імідж, що знова відбувається тиск на свободу слова та ЗМІв Україні, знова понйження іміджу України " заявив C. Романів

"Останий звіт міжнародної організації Фредом Гаус з 27-го квітня 2011 розмальовує негативну картину, щодо демократії в Україні, щодо сводоби слова та ЗМІ" сказав C. Романів

"Українa не прямує в правильному напр'ямку при нинішньому уряді, коли мова йде про демократію і прав людини ", сказав Девід Крамер, виконавчий директор Freedom House Все більш тісні відносини між ЗМІ управління та політичної влади, а разом з ним зростання ступення самоцензури. Серед висновків, звіт вказує про зростаюче придушення ЗМІ, , поглиблення втручання Службою безпеки України (СБУ)" http://www.freedomhouse.org/template.cfm?page=70&release=1403

Рішення закрити українську редакцію п. Аврахов, власне, і пояснює тим, що радіопрограми української редакції, мовляв, дублюють ефір трьох інших каналів українського радіо.Нарікання керівника НРКУ стосовно дублювання програм не відповідають дійсності. Творчий колектив української редакції щодня стовідсотково забезпечує 14-годинний ефір свого каналу власними суспільно-політичними, освітніми, пізнавальними й культурно-мистецькими передачами.

Іномовлення подає добірні актуальні новини і передачі, пов’язані виключно з українською тематикою. Вони є політично виваженими, національно-патріотичними, захищають інтереси нашої держави, створюють позитивний імідж України за кордоном, сприяють консолідації українців усього світу

Звернення колективу української редакції до вищих державних інстанцій із проханням розібратися у цій неоднозначній ситуації поки що залишається безрезультатним.

Українська громада Aвстралії солідаризується з колективом української редакції.

В цей час не скорочувати, а зміцнювати і розширювати треба українське радіомовлення для закордонного слухача!

Published on 20 May 2011