У Полтаві презентували роман "Холодний Яр"

12 травня в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відбулася презентація нового видання історичного роману уродженця Полтавщини Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр».

Лейтмотивом зібрання стали слова Тараса Шевченка «…І повіє вогонь новий з Холодного Яру». Організували презентацію Центр Національного Відродження, Історичний клуб «Холодний Яр», Молодіжний Націоналістичний Конгрес, громадська організація «Українська справа».

Про роман полтавцям розповіли гості зі столиці: віце-президент Історичного клубу «Холодний Яр», відомий історик, письменник і публіцист Віктор Рог та голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Кузан.

У творі йдеться про гайдамаччину ХХ століття - національно-визвольну боротьбу проти московських окупантів в 20-х роках минулого століття. Події відбуваються на території сучасних Полтавської,Київської,Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей.

Під враженням книги «Холодний Яр» та на основі архівних документів письменник Василь Шкляр написав роман про ті події - «Чорний Ворон». Подібного рівня історичної прози на тему визвольного руху в центральній Україні, досі не було.

Віктор Рог також представив учасникам зустрічі книгу спогадів уродженця села «Березова Лука, що на Гадяччині, командира першого кінного полку Чорних запорожців Армії УНР «Чорні запорожці».

Перед присутніми виступили й місцеві краєзнавці: кандидат історичних наук Віктор Ревегук і Олекса Пугач, котрі детальніше розповіли про повстанський рух на Полтавщині.

Published on 16 May 2011