“Холодний Яр” у Харкові

11 травня 2011 року у Харкові відбулася презентація книги-спогадів Юрія Горліса-Горського “Холодний Яр”. З ініціативою проведення заходу в Харкові виступив Тарас Паславський, а його співорганізаторами стали Молодіжний націоналістичний конгрес та ГО “Поступ”.

У презентації взяли участь Віктор Рог —історик, громадський діяч, редактор тижневика “Шлях Перемоги”, Сергій Кузан — голова ВМГО “Молодіжний націоналістичний конгрес”, Тарас Рондзістий — директор Центру Національного Відродження.

Зустріч у переповненому залі розпочалася презентацією кліпу на пісню Тараса Житинського «Батько отаман», створеного секретарем ЦНВ Василем Бойком. Гостей представив аудиторії депутат Харківської обласної ради, керівник ГО «Поступ» Анатолій Сергієнко.

Роман “Холодний Яр” заснований на реальних подіях і розповідає про збройну боротьбу за Українську державу під жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: «Воля України – або смерть!».

Віктор Рог: “Книга, на відміну від попередніх видань, доповнена великою кількістю тогочасних світлин, містить біографії учасників тих подій, втім легко сприймається та захоплює настільки, що перечитується “на одному вдиху”.

На питання, що сенсаційного в цій книзі, відомий публіцист відповідає: “Сенсаційним є те, що збулися пророчі слова Тараса Шевченка: “І повіє огонь новий з Холодного Яру”. Піднялися всі - від малих дітей до старого діда Гармаша, героя роману. В руки взяли зброю й жінки. Покотилася хвиля всенародного повстання.”

Автор роману Юрій Горліс-Горський пройшов дуже насичений життєвий шлях, був учасником 1-ї світової війни, у віці 20 років вже служив у лавах армії УНР. У 1920-му став осавулом 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру. У передмові до однієї зі своїх книг автор писав: «Маючи за плечима 4 роки підпільної боротьби з більшовицькою владою в Україні, два смертних присуди і разом дев'яносто сім із половиною місяців арештів ГПУ та більшовицьких тюрем, — я дозволю собі піднести крайчик завіси, якою закриті тайни червоної охранки».

“Горліс-Горський — це український Рембо. Його життя — ідеальне джерело натхнення для сценарію бойовика”, — говорить про автора Віктор Рог.

“Якщо у читача є хоч краплина української крові — після прочитання цієї книги вона закипить”, - додав на завершення Сергій Кузан.

Прес-служба ХОО МНК

Published on 13 May 2011