Вартісне видання

Заходами Київської міської організації «МЕМОРІАЛ» ім. В.Стуса і Громадського інституту історичної пам’яті побачила світ праця Романа Круцика «НАРОДНА ВІЙНА 1917-1932». Путівник по експозиції. Київ 2011

Хоч автор і застерігся, що то путівник по експозиції, зовсім не обов’язково оглянути експозицію виставки, щоб зрозуміти книжку, бо вона сама собою є путівником в історію визвольних змагань за державність в 1917-1932 рр. Її можна назвати також посібником чи підручником з історії України для середніх і вищих шкіл. (Але експозицію в Музеї совєтської окупації в Києві по вул. М.Стельмаха, 6-А, обов’язково треба відвідати і побачити!)

«Народна Війна» - то енциклопедичний виклад історії боротьби за державність: від пробудження українства через добу УНР і Гетьманату та ЗУНР, Зимових походів Армії УНР і народних повстань. Заслугою, і то безперечною, «Народної Війни» є те, що вона, по-перше: охоплює всю територію України; по-друге: має державницький підхід і погляд на події того часу; по-третє: все стверджується документами, часто вперше публікованими.

Читаючи «Народну Війну», бачиш всю велич і трагедію та причини поразки визвольних змагань за державність.

Заслугою Автора є також те, що хоч праця насичена документами, та читається дуже легко

Степан Семенюк

Published on 10 May 2011