Воскресають там, де є могили

28 квітня 20011 р о 17 год., згорів господарський будинок дирекції Національного заповідника «Бикiвнянські могили».

Це вже далеко не перший акт вандалізму та глумління над пам’яттю жертв Биківнянських поховань.

Все, що відбувається за останні 10 років у Національному заповіднику «Биківнянські могили», є наслідком показово байдужого ставлення органів вищої виконавчої влади до виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 546 від 22.05. 2001 р. про створення Державного заповідника та Указу Президента України про надання йому статусу Національного.

Тільки у 2007 р. після передачі заповідника у відання Українського інституту національної пам’яті було розроблено і затверджено Положення та сформована дирекція заповідника.

Однак з 2001 р. питання відведення землі під територію заповідника вперто не вирішується КМУ і Київською радою. Таке ставлення породжує думку, що землі заповідника вже облюбовані під котеджі олігархів.

Рішення Київради № 203/5015 від 28.10.2010 р. «Про надання історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» земельних ділянок для створення комплексу» виписано так, що виконати його дирекція заповідника ніколи не зможе. Пунктом 8 рішення поставлені умови, за якими заповіднику може бути надана в користування земля, якщо заповідник заплатить 50 млн. грн.. Дарницькому лісництву за ліс, що виріс на людській крові і кістках та ще кругленькі суми екологічним, архітектурним, землевпорядним, санітарноепідеміологічним та іншим підрозділам Київської адміністрації.

Інакше, як бізнесом на кістках це рішення не можна назвати.

Сьогодні Український інститут національної пам’яті, як вищий орган виконавчої влади, ліквідований, а дирекція заповідника підпорядкована без бюджетного фінансування Міністерству культури. Маємо владний тупик… Пожежу та знищення господарського будиночку дирекції заповідника можна вважати не випадковою. Все ж працівники заповідника здійснювали нагляд за територією та нещодавно звернулись до Президента і КМУ з приводу масової вирубки та вивозу ділової деревини з заповідника. Напередодні пожежі були понівечені букви напису «Національний заповідник».

Будинок не електрифікований, а як засвідчив директор заповідника, пожежа розпочалась з даху будинку і в той час, коли велась підготовка заходів до дня пам’яті жертв встановленого Указом Президента.

Зараз, коли у будиночку згоріли рушники, лампадки, інвентар та інструменти, розраховувати на підтримку байдужої до національної памяті влади, не приходиться. Адже у минулому році влада проігнорувала цю дату.

Тому звертаємось до громадськості Києва: в суботу, 14 травня, приїхати до Биківнянського лісу для прибирання території, а в неділю, 15 травня, взяти якнайактивнішу участь у заходах.

О 12 год. біля братської могили відбудеться покладання вінків і панахида за участю ієрархів традиційних українських церков.

З 13 год. до 14 год. Мітинг – Реквієм.

Їхати: До метро ст. Лісова, далі автобусами та маршрутками.

Рада Київської міської організації Товариства “Меморіал” імені В. Стуса

Published on 6 May 2011