Голова ОУН Стефан Романів відвідав Українські громади Америки

Голова Організації Українських Націоналістів з-під стягу Степана Бандери Стефан Романів прилетів до Нью-Йорку 6 квітня. Головною метою його візиту були наради та зустрічі з членством ОУН, спілкування із представниками суспільно-громадських організацій та установ і доповіді про діяльність ОУН для української громади.

Наступного дня Голова в супроводі Степана Качурака, заступника голови Головної Управи Організації Оборони Чотирьох Свобід України, відвідав Кредитівку «Самопоміч» (президент – Богдан Курчак) – найбільшу українську кредитну спілку в світі, яка протягом 2010 року пожертвувала понад 1,2 мільйонів доларів на доброчинність для української громади і на потреби Державницьких організацій, а також Українську Національну Федеральну Кредитівку (голова ради директорів – Володимир Дробенко).

Того ж дня ввечері в Українській централі в Пассейку Стефан Романів провів нараду із Проводом та членством ОУН у штаті Нью-Джерсі. Після цього за ініціативою Державницьких організацій та під патронатом Стейтової Ради УККА відбулась зустріч Голови із громадянством, під час якої він виголосив доповідь на тему “Завдання і діяльність ОУН в Україні та діаспорі”.

8 квітня Стефан Романів у супроводі Михайла Козюпи, першого заступника президента Українського Народного Союзу та голови ГУ ООЧСУ, відвідав головну канцелярію УНС – найбільшої братської організації, – де його привітали Президент Стефан Качарай і головний секретар Рома Лісович. Також Голова завітав до редакції українськомовного часопису “Свобода” та дав інтерв'ю головному редактору англомовного тижневика “Ukrainian Weekly” Ромі Гадзевич.

Відвідав Стефан Романів і свого давнього друга о. митрофорного протопресвітера Романа Мірчука, пароха церкви св. Івана Хрестителя, а також Український Культурний Центр у Виппані, Нью-Джерсі, та українську греко-католицьку церкву св. Михаїла у Йонкерсі, Нью-Йорк.

Ввечері того ж дня у Домі Української Молоді відбулась зустріч Голови з українською громадою Йонкерса. Захід відкрив провідний член Державницьких організацій міста Йонкерса Дмитро Івасютин, а керував ним Богдан Гаргай, президент Фундації “Воля”. Після доповіді відбулась дискусія, а згодом дружинники СУМ влаштували для Голови, який також є сумівцем, вечірку, щоб мати змогу поспілкуватись із ним у дружній атмосфері.

Після внутрішніх нарад із членами Теренового Проводу Америки та провідним активом із терену у суботу, 9 квітня, Стефан Романів завітав на святковий вечір Управи Осередку СУМ ім. ген.-хор. Тараса Чупринки та Булави Відділу, яка кожної суботи влаштовує Юнацькі сходини. Голова також виголосив доповідь для ширшого громадянства в залі Державницьких організацій у місті Нью-Йорку.

У неділю С.Романів у супроводі Аскольда Лозинського, голови СКУДО, Богдана Гаргая та Степана Качурака відвідав Службу Божу в церкві св. Юра в Нью-Йорку, яку служив парох Всеч. о. Вернард Панчук, ЧСВВ.

11 квітня Голова відбув до міста Філадельфії, де разом із провідним суспільно-громадським та політичним діячем, головою відділу ООЧСУ у Філадельфії Юрієм Наконечним відвідав Філадельфійського Митрополита УГКЦ Стефана Сороку. Потім Голова зустрівся із головним редактором тижневика “Америка”, офіціозом Союзу Українців Католиків “Провидіння”, Левком Іваськовим. Після обіду С.Романів відбув до канцелярії Злученого Українського Американського Допомогового Комітету, де спілкувався із головою ЗУДАК д-р. Ларисою Кий та членами Екзекутиви. Ввечері у Культурно-Освітньому Центрі відбулася зустріч С.Романіва із членством ОУН, а також із громадою.

Наступного дня Голова Проводу відбув до столиці США – Вашингтона, де спілкувався із послом Литви до США Зиґімантісом Павіліонісом, із сенатором від республіканців, членом комітету зовнішніх зв’язків Ричардом Лугером, із заступником державного секретаря США Даніелем Расселом, конгресменом Марсі Каптур та з послом України до США Олександром Моциком. Під час нарад було обговорено низку питань, які стосуються ставлення американського уряду до України. Ввечері ж відбулась зустріч із провідними українськими діячами, які працюють та проживають у столиці Америки.

13 і 14 березня Голова перебував у місті Боффало, яке знаходиться у північній частині штату Нью-Йорк. Було проведено дводенні наради провідного членства ОУН теренів США та Канади, а ввечері 13 квітня відбулась громадська зустріч в Українському Домі “Дніпро”, де зібралась чисельна українська громада.

Published on 20 April 2011