“Це ті, котрі цілують сперше меч, а потім жінку”

12 квітня, в день загибелі Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака у Києві в Руському клубі “Культ Ра”, що на Володимирській, 4, відбулася презентація книг Історичного клубу “Холодний Яр” про Визвольну боротьбу українського народу в 1917 – 1920-х роках: “Холодний Яр” Юрій Горліса-Горського (13-те видання, 2011), “Чорні запорожці” Петра Дяченка, “Отаман Орлик” і “Таємниця отамана Зеленого” Романа Коваля.

Вів вечір заслужений артист України Тарас Силенко. Він же і співав чудові пісні: “Диво краю-Україно” (сл. Василя Хитрука, муз. Тараса Силенка), марш сотні Орлів “Без рідної буди”, “Пам’яті Василя Чучупака” (сл. народні, муз. Тараса Силенка), “Пісня про отамана Зеленого” (сл. Миколи Щербака, муз. Тараса Силенка).

Тарас Силенко розповів про подвижницьку діяльність членів Історичного клубу “Холодний Яр”. Режисер Олександр Домбровський назвав Романа Коваля одним із засновників українського документального кіно початку ХХI століття і розповів про те як творилися фільми “Гуцули у Визвольній боротьбі”, “Отаман Зелений”, “Семен Гризло, звенигородський кошовий Вільного козацтва”, “Юрій Горліс-Горський” та інші. Палким і змістовним був виступ читачки Оксани Скиталінської. Високо оцінив внесок Романа Коваля в українську історичну науку народний депутат України Олесь Доній. Своє слово сказав і Роман Коваль.

Прикрасили вечір піснями метри української естради Гриць Лук’яненко та Неля Франчук. Учасники вечора почули “Баладу про Нансена (сл. Оксани Пахльовської, музика Нелі Франчук), “Лебеді материнства“ (сл. Василя Симоненка, муз. Нелі Франчук), “Ще за Дніпром гримить гроза” (сл. і муз. Анатолія Сухого).

Як завжди чудово виступив лідер гурту “Тінь сонця” Сергій Василюк. На цей раз він заспівав “Вишневий садок” (сл. і муз. Сергія Василюка) і “Козачу могилу” (сл. і муз. Сергія Василюка та Костянтина Науменка).

Сьогодні, 13 квітня о 17.00 презентація цих книг відбудеться і в Національному музеї ім. Тараса Шевченка.

Published on 13 April 2011