Назустріч ювілею Провідника ОУН

3 листопада 2010 року в Києві Провідники ОУН та ОУН(б) домовилися про поєднання зусиль двох історичних формацій Організації стосовно пам’ятних дат 2011 року - 120-річчя від дня народження засновника і першого Голови ОУН полковника Євгена Коновальця та 70-річчя Похідних груп ОУН.

Ювілейний комітет з відзначення Року Євгена Коновальця, керований співголовами Миколою Плав’юком і Стефаном Романівим, складають Володимир В’ятрович і Микола Яковина (заступники голови), Андрій Гайдамаха, Сергій Квіт, Сергій Кот, Роман Круцик, Олександр Кучерук, Микола Литвин і Тарас Рондзістий.

Опрацьована програма ювілейних заходів упродовж року в Україні та за кордоном.

З приводу реалізації програми Року Євгена Коновальця поінформовано Президента України, голів обласних рад та облдержадміністрацій.

Ювілейний комітет вітає рішення Львівської обласної ради про оголошення на Львівщині Року полковника Євгена Коновальця та роботу з цього питання, яку здійснює Львівська облдержадміністрація. Відповідні заходи готують на Івано-Франківщині та Тернопіллі.

Важливим пунктом відзначень 120-річчя стане спільна меморіальна акція націоналістів на могилі полковника Євгена Коновальця у Роттердамі (Голландія) у день його трагічної загибелі 23 травня.

У Києві ювілейні заходи розпочнуться урочистою академією напередодні ювілейної дати, потім будуть продовжені у рідному селі Провідника – Зашкові Жовквівського району на Львівщині. У Львові 14 червня відбудеться представницька науково-практична конференція «Євген Коновалець. Постать на тлі епохи». Ювілейні заходи супроводжуватимуть мистецькі акції, пересувні виставки документів та презентації видань.

Окрема програма охоплює події, пов’язані з 70-річчям Похідних груп ОУН, а також пам’ятні дати 2011 року.

Про підготовку заходів Ювілейний комітет інформуватиме громадськість періодично, а кожну акцію буде анонсовано у засобах масової інформації заздалегідь.

Ювілейний комітет висловлює впевненість, що спільна праця націоналістів з відзначення Року Євгена Коновальця стане ще одним кроком щодо скріплення і піднесення національної гідності та самосвідомості українців.

Published on 12 April 2011