Холодноярськими стежками

«Коли я впаду, мою кров вип’є рідна земля, щоб виростити з неї траву для коня того, хто стане на моє місце», - цими словами Юрія Горліса-Горського розпочав у Бучі, що на Київщині, історик Віктор Рог презентацію роману «Холодний Яр». «Цей символічний кінь сьогодні стоїть осідланий, нестримно б’є копитом і чекає на свого вершника, і кожен сам повинен визначитися в цей непевний для України час, де його місце, на коні чи в стороні», - наголосив Віктор Рог.

Байдужих у переповненому залі не було, та і як можна бути байдужим, коли занурюєшся в атмосферу буремних часів, коли дзвеніли шаблі і співали кулі за право бути господарем на власній землі. Лише скам’яніле серце не пройме щем під час опису найбільш драматичних епізодів історичного твору, скажімо про долю розвідниці Олі, трагічне кохання Юрка та Галі, історію козака Петруся «Жінка журиться». Лише мертві душі не розпиратиме гордість за героїчних попередників, котрі під гаслом «Воля України або смерть!», без жодних «але…» захищали рідний край до останку. І непевно в своїй уяві слухачі разом з героями книги мандрували холодноярськими стежками, святили ножі в гайдамацькому озері, набиралися енергії біля дуба Залізняка та складали молитву в Мотрониному монастирі.

Віктор Рог у своєму виступі детальніше зупинився на біографії автора, на особливостях нового, 12-го, видання легендарної книги, розповів про діяльність історичного клубу «Холодний Яр», представив аудиторії нові видання Української Видавничої Спілки імені Юрія Липи, відповів на чисельні питання присутніх та поділився творчими планами.

Перед присутніми також виступили лідер організації «Самостійна Україна» Сергій Неділько та представник Української Народної Ради пан Лабунський.

Презентацію в Бучі проведено з ініціативи Громадського обєднання «Українська справа» і Центру Національного Відродження.

Готуй нових борців, «Холодний Яре»!

Сергій ВЕРЕСЕНЬ, УІС

Published on 21 March 2011