Націоналізм є актуальним

Це засвідчила зустріч, яка відбулася 11 березня у приміщенні Житомирського державного університету імені І. Франка, де презентовано перший том збірки "Антологія українського націоналізму".

На захід з Києва завітали упорядник Антології, історик і публіцист Віктор Рог та голова ВМГО "Молодіжний націоналістичний конгрес" Сергій Кузан.

Як зазначив Віктор Рог, збірку можна вважати своєрідною хрестоматією українського націоналізму.

В Антології представлені публікації знаних ідеологів українського націоналізму: Миколи Міхновського "Самостійна Україна" і Дмитра Донцова "Націоналізм", написані на початку століття, тексти Зенона Коссака, Степана Бандери, Дмитра Мирона, Олени Теліги, Ярослава Стецька, Петра Полтави, Степана Ленкавського, Юрія Липи, а також уродженців Житомирщини Олега Ольжича і Миколи Сціборського та інших авторів.

Презентація пройшла у вигляді діалогу за круглим столом, де відбулося спілкування студентства, викладачів, журналістів та громадських діячів з упорядником книги.

Пропонована збірка є лише першою частиною двотомника, до другого тому, який уже в друці, мають увійшли авторські публікації другої половини ХХ століття, зокрема статті Євгена Маланюка, Степана Бандери, Дмитра Донцова, Юрія Бойка, Романа Коваля, Олега Багана, Лева Ребета, Василя Іванишина та інших теоретиків. На квітень - травень заплановані презентації ІІ-го тому "Антології українського націоналізму" та проведення зустрічей з українцями в різних регіонах України.

«Презентація в Житомирі викликала значний резонанс в засобах масової інформації і це не може не тішити, - зазначає упорядник видання історик Віктор Рог – Проте, з легкої руки якогось недобросовісного кореспондента в багатьох засобах масової інформації пройшла абсолютно неправдива інформація, наприклад про те, що книга щойно вийшла з друку в Житомирі, що її видали «тягнибоківці», що її співупорядником є Сергій Кузан тощо.

Я звичайно дякую за популяризацію вартісного видання, проте хочу зазначити, що впорядкований мною перший том вперше побачив світ в Києві влітку 2009 року з ініціативи і коштом Проводу ОУН (бандерівців) з нагоди столітнього ювілею Степана Бандери, за цей час витримав два видання і користується підвищеним попитом серед читачів. Хочу щиро подякувати всім, хто безкорисно сприяє в популяризації та поширенні наших видань, в даному випадку житомирським «свободівцям» та їх лідеру за сприяння в організації зустрічі і повідомити зацікавленим, що книгу можна придбати, зголосившись за адресою 01034 м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9 п. 4, тел. (044) 234-70-20»

Василь БЕРЕЗА, Українська інформаційна служба

Published on 18 March 2011