Волиняни вивчають націоналізм з першоджерел

12 березня 2011 року у місті Луцьку відбулася презентація книги «Український націоналізм: Антологія». Під час заходу виступили упорядник Антології Віктор Рог, депутат Луцької міської ради Андрій Калахан, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Кузан, член Луцького міського комітету ВО «Свобода», професор Волинського національного університету імені Лесі Українки Олексій Колісник, голова Ради Честі Молодіжного Націоналістичного Конгресу Олександр Скиба та голова Братства вояків ОУН-УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура Василь Кушнір.

«Ідейна спадщина українському націоналізму, мабуть, налічує тисячі томів. У цій Антології зібране найголовніше – починаючи від відомих ідеологів Миколи Міхновського, Дмитра Донцова, Ярослава Стецька і, закінчуючи, маловідомими Романом Бжеським та Василем Галасою. Ця книга дозволяє зрозуміти, що таке український націоналізм. Адже і в наш час бракує обізнаності з його першоджерелами. Зараз багато хто дорікає, мовляв, сучасний український націоналізм базується на застарілих ідеях. Проте, якщо ознайомитися з цією збіркою, то можна зрозуміти - багато зі сказаного націоналістичними теоретиками у першій половині ХХ століття, актуальне і дотепер. Адже ми живемо в окупованій державі», - зазначив депутат Луцької міської ради Андрій Калахан.

Упорядник книги, відомий публіцист Віктор Рог зазначив: «Нас, націоналістів, часто критикують, нас «б’ють», нас інтерпретують, але першоджерела невідомі. І ось, ці першоджерела зібрані у цій книзі. Колись Богдан Червак на одній з презентацій Антології в Києві сказав дуже цікаву фразу «Якби комусь прийшло в голову зібрати антологію саме українського лібералізму чи комунізму, то яка би брошурка вийшла?» Тут є біографії ідеологів. І ми розуміємо, що це люди, які за свою ідею, за свої переконання протягом всього свого життя готові були платити. Ця книга спростовує дуже багато міфів і вона дуже корисна не лише для просвітників, політологів та істориків, а й для всіх, хто цікавиться Україною, історією її суспільно-політичної думки і, зрештою її сучасним і майбутнім. Тому що відповіді на багато запитань є саме в цій книзі».

Упорядник збірки розповів, що вже незабаром побачить світ другий том «Антології українського націоналізму», присвячений ідейній спадщині ІІ половини ХХ століття. Також Віктор Рог презентував волинянам унікальну книгу Дмитра Донцова «Дух Росії», яка лише нещодавно вийшла в світ.

Published on 17 March 2011