Буковина вшанувала пам’ять Романа Шухевича

61 рік тому, 5 березня 1950 р., загинув легендарний командир УПА генерал-хорунжий, Герой України Роман Шухевич «Тарас Чупринка», що сталося у сутичці з кагебистською спецгрупою.

За ініціативи обласного товариства політв’язнів та репресованих і ГПО «Українська справа» цю сумну дату було відзначено скромно. В обласному центрі – місті Чернівці – в храмі «Успенія пресвятої Богородиці» УГКЦ вікарієм Чернівецько-Коломийської єпархії о. Валерієм Сиротюком, священиками о. Романом та о. Дмитром відправлено панахиду за упокій Героя України Р. Шухевича. Під час поминального обіду голова обласного товариства Ірина Войцеховська наголосила, що боротьба за Незалежність України стала змістом всього його життя. Високий патріотизм, безмежна любов і віра в краще майбутнє України були дороговказом для наслідування молодого покоління України.

В м. Сторожинці біля пам’ятного знаку Героям ОУН-УПА в цей день відбувся урочистий мітинг. Захід відбувся за ініціативи Сторожинецького районного товариства політв’язнів та репресованих і гурту «Пласт». Священик УГКЦ о. Іван Гопко відслужив траурну панахиду з вшанування пам’яті легендарного командира УПА.

До пам’ятного Знаку прийшли не тільки члени товариства політв’язнів та репресованих , а і інші представники патріотичних організацій та партій. Про це в своєму виступі сказала голова районного товариства п. Дарія Антем’юк. В своїх виступах люди висловлювали жаль про втрату таких славних синів нашої Батьківщини, які життя віддали за незалежність України. Радує той факт, що на відзначення трагічної загибелі Провідника прийшла молодь. Це є підтвердженням того, що пробуджується історична свідомість молоді до активного життя нашого краю.

Росте і утверджується молоде покоління України. Це їхнє майбутнє, їхнє життя і їм стояти на сторожі нашої історії, нашої незалежної Держави.

Складаємо щиру подяку всім, хто був в ці хвилини разом з нами. Слава Україні! Героям слава!

Published on 17 March 2011