“Шевченко. Козацький чи кріпацький міт”

Шановні пані та панове!

10 березня о 18.00 год. в Будинку Вчителя (вул. Володимирська 57) відбудеться творчий вечір, присвячений 150-річчю з дня смерті Тараса Шевченка, “Шевченко. Козацький чи кріпацький міт”.

Святкову атмосферу разом з глядачами розділять Євген Сверстюк, Ніна Матвієнко, Леся Чарівна, Кирило Булкін, Тарас Компаніченко та гурт “Хорея козацька”, Микола Косицький, Анна Наставна, Ярослав Ажнюк, рок-гурт “Сад”, Леся Матвійчук.

«Історії життя великих людей уквітчуються легендами. Їм часом приписують надприродні прояви вже змалку та прикрашують сюжетами, близькими до казки.

Народницьке покоління ідеалізувало батька Тараса в шапці і з вусами, не дуже вчитуючись у нього, переконуючи один одного в тому, що він абсолютно зрозумілий навіть простому селянинові. У цьому спрощенні був самообман.

Революційне покоління використовували Шевченка в цілях агітації проти царського уряду. Але в революції, в безумі насильства, в агонії ненависті воно відчувало крах Шевченковських ідеалів Любови і Добра. Воно скоса й навіть соромливо поглядало на його садок вишневий коло хати, на його світе тихий, краю милий, на його обніміться ж брати мої, молю вас, благаю…

У важкому ідеологічному похміллі нинішнє покоління хоче повернутися до справжнього Шевченка, але вже не вміє його читати. Не має сили пройти за частокол стереотипів.

Чи буде поезія Шевченкова співзвучною знедоленим дітям споживацького віку? Чи вони читатимуть «Кобзаря» в інтернеті? Чи просвітлюватиме слово, поставлене на сторожі, збетоновану товщу інформації?

Такі питання стосовно «Божого слова» й народної пісні ставилися і в попередні віки. Тоді теж усе це здавалося безнадійно старосвітським. А поет проходить понад сітями часу й промовляє до серця, непідвладного мінливим вітрам часу».

Євген Сверстюк

То ж запрошуємо усіх, хто хоче збагатити свою душу і розум на творчий вечір «Шевченко. Козацький чи кріпацький міт»!

Вхід безкоштовний.

Євген Сверстюк

Published on 9 March 2011