“Золоті букви” Василя Шкляра

“У зверненні до селян Ларика Власенка-“Плисаки”, ад’ютанта отамана Орлика, є такі слова: “Наші події, які ми творили, будуть записані наколись письменниками в історії золотими буквами. Хай не пропаде даремно пролита кров наших братів-селян, матерів і сестер!”

Пророцтво справдилось.

Не тільки історики, але й письменники звертаються до лісової творчості гайдамаків ХХ століття, оспівують героїзм селян, які взяли в руки зброю, щоб захистити землю і волю. Стверджую, що роман Василя Шкляра і є отими золотими буквами, про які писав Ларик Власенко-“Плисака” із села Плисецького, що на Фастівщині”, – так я почав свій виступ на презентації роману “Чорний Ворон” Василя Шкляра 27 листопада 2009 року. Минуло трохи більше року, і Шевченківський комітет абсолютною більшістю визнав, що “букви” Василя Шкляра такі золоті!

Історичний клуб “Холодний Яр” вітає Василя Шкляра з найвищим літературним визнанням – Національною премією ім. Тараса Шевченка, та бажає не полишати теми Визвольної боротьби і своїми “золотими буквами і далі увічнювати подвиг борців за волю України.

“Хай не пропаде даремно пролита кров наших братів-селян, матерів і сестер!”

Від імені Історичного клубу “Холодний Яр” Роман КОВАЛЬ

Published on 28 February 2011