Готуй нових борців, «Холодний Яре»!

В рамках відзначення захисників Вітчизни 23 лютого в Сумах пройшли презентації 12-го видання легендарного історичного роману Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр». В творі описується гайдамаччина ХХ століття – національно-визвольна боротьба проти московських окупантів в 20-х роках минулого віку. Події відбуваються на території сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, Києва, Полтави і на території тодішньої Польщі.

Нове видання збагачене фотододатком, архівними документами, біографічними довідками і примітками, які допомагають глибше зрозуміти зміст твору.

Презентації для студентів історичного факультету Сумського педагогічного університету та місцевої громади провели віце-президент Історичного клубу «Холодний Яр» історик Віктор Рог та сумський краєзнавець Геннадій Іванущенко.

Віктор Рог у своєму виступі детальніше зупинився на біографії автора книги та коротко ознайомив присутніх з її змістом, а Геннадій Іванущенко розповів про масовий національно-визвольний рух на Сумщині в першій половині ХХ століття.

Під час заходів всі бажаючі мали змогу придбати книгу, яка розповідає про збройну боротьбу за Українську державу під жовто-блакитним прапором УНР і чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: «Воля України - або смерть!» та інші видання з патріотичної тематики, зокрема з серії «Українська воєнна мемуаристика»

Василь БЕРЕЗА

Published on 28 February 2011