«Холодний Яр» у Білій Церкві

20 лютого в Білій Церкві презентували 12-го видання легендарного історичного роману Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр». В творі описується гайдамаччина ХХ століття – національно-визвольна боротьба проти московських окупантів в 20-х роках минулого віку. Події відбуваються на території сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, Києва, Полтави і на території тодішньої Польщі.

Нове видання збагачене фотододатком, архівними документами, біографічними довідками і примітками, які допомагають глибше зрозуміти зміст твору.

Під час презентації всі бажаючі мали змогу придбати книгу, яка розповідає про збройну боротьбу за Українську державу під жовто-блакитним прапором УНР і чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: «Воля України - або смерть!».

Презентацію проводили віце-президент Історичного клубу «Холодний Яр» історик Віктор Рог та директор Центру національного відродження Тарас Рондзістий. Перед присутніми також виступив станичний Білоцерківської станиці Братства ветеранів ОУН-УПА Теодор Дячун, котрий розповів про вагому роль книги Юрія Горліса-Горського в становленні воїнів УПА, зокрема й особисто самого ветерана.

23 лютого презентація «Холодного Яру» пройде в Сумах, а 3 березня заплановано провести зустріч з читачами в Черкасах.

ГО «Українська справа»

Published on 21 February 2011