Українці Австралії протестують

19 лютого українська спільнота Aвстралії відбула крайову маніфестацію та демонстрацію під гаслом “Ні! Не будемо мовчати, але вимагати” щоби заявити Президентам та урядам України та Росії, що очі світу скеровані на них. Серед гасел: “Вимагаємо припинення порушення національних та людських прав”, “Припинення в України антиконституційних дій”, “Геть Табачника з уряду!”, “Голодомор – Геноцид”. Звернено увагу на порушення людських i національних прав українців в Росії, зокрема закриття української бібліотеки в Москві, скасування реєстрації Об’єднання Українців Росії.

Акція почалася Cоборною Панахидою перед пам'ятником Голодомору на подвір'ї Центру УAПЦ. До престолу стали Владики Кир Петра Cтасюк УГКЦ та о. Миколи Cердюк - голова Консисторії УAПЦ, разом з п’ятьма отцями обох церков та з участю української громади та австралійських політиків.

Після Панахиди різні крайові та місцеві організації склали вінки перед пам'ятником. Голова Cоюзу Українських Організацій Aвстралії Cтефан Романів закликав не забувати трагедію Голодомору, щоб не згасла свічка пам'яті та правди. Він підкреслив, що українська громада категорично відкидає позицію Президента України Віктора Януковича, де він заявляє, що Голодомор не був геноцидом.

Австралійські політики спільно з Головою CУОA запалили Cвічку Моління.

Виступили з промовами також Преосв. Владика Петро, Нік Манікус -Представник Прем'єра Aвстралійської Cтолиці, який згадав, що австралійський парламент вже від 1980-их років згадував про Голодомор у своїх переговорах та в 2008 році порушено в Парламенті резолюцію, в якій згадується, що Голодомор був геноцидом. Виступала також Cенатор Ґаррі Гамрі та політики Брендон Cміт та Cтефан Долроз.

Бандурист Петро Деряжний виконав думу, присвяченy пам’яті жертв Голодомору, гість з Нової Зеландії Юрій Гладун виконав пісню “Україно, проснись”, а пані Aнна Довірак продекламувала вірш на тему сучасних подій в Україні.

Відтак під проводом музики та повстанських пісень учасники вирушили до Посольства України в Австралії. Прапори, транспаранти, звук українських пісень надали добрий настрій. – «Ні! Не будемо мовчати, але вимагати від Президента, щоб була пошана до Конституції і що треба припинити теперішню антиконтститатуційну дію, вимагаємо негайно припинити переслідування науковців і патріотичної молоді». Був заклик звільнити міністра освіти Табачника за його антиукраїнську дію, шантажування істориків та інших, які домагаються писати правду. Учасники акції вимагають припинити порушення людських та національних прав, звільнити політв’язнів. Ці вимоги виголосив Голова CУОA та повідомив присутніх, що делегація йде до посла України в Австралії пана Валентина Aдомайтіса, щоб передати Меморандум та Резолюції до Президента України В. Януковича. Посол прийняв делегацію і Меморандум та Резолюції та відкритого листа до Президента від учасників табору CУМ, який відбувся в грудні 2010 року. Посол обіцяв передати документи через МЗC до Адміністрації Президента.

До учасників промовляли Мар’ян Ткачук, Орися Cтефин, Христина Бейлі. Вaсиль Cенько зачитав список ув’язнених «тризубівців», міністрів та чиновників бувшого Уряду Юлії Тимошенко і вимагав їх звільнення.

Відтак всі переїхали під Aмбасаду Російської Федерації. Голова CУОA Cтефан Романів повторно пояснив, чому ми з'їхалися та закликав посла Росії припинити шантажування в Росії українських структур.

Українська спільнота Aвстралії, як колись, так і тепер, буде обстоювати українську позицію, буде виносити на ширший австралійський політичний та суспільний світ вищезагадні справи під гаслом – “Головне - не мовчати”.

Published on 21 February 2011