Розгляд «справи Шухевича»

16 лютого 2011 року в Вищому адміністративному суді України відбувся розгляд стосовно позбавлення Романа Шухевича звання Героя України за позовом громадянина Оленцевича.

Вже перед початком засідання біля входу в приміщення ВАСУ відбувся мітинг патріотичних сил. Серед учасників представники НСНУ, Молодіжного Націоналістичного Конгресу , УНСО, Української партії. В своєму слові Голова ВМГО МНК Сергій Кузан, зокрема, наголосив: «Сьогодні Вищий адміністративний суд України має шанс або прийняти законне рішення або підтвердити те, що його діяльність керується не Законами України, а вказівками з Банкової».

В залі суду були присутні народні депутати, журналісти, представники громадськості. Варто сказати, що колегія суддів першим своїм рішенням обмежила фото та відео зйомку 2-ма хвилинами на початку та в кінці судового засідання. Це при тому, що жодна із сторін не виступила проти фіксування справи на відеокамери. Хоча це не завадило журналістам залишитись і продовжити зйомку.

Окрім того, суд припустився процесуального порушення: після оголошення клопотань про вступ у справу 3-ї сторони, суд не вислухав думку позивача та відповідача, а оголосив перерву. І лише після зауваження позивача, суд надав слово представникам сторін.

Зрештою, після 2-х перерв, суд своєю ухвалою зупинив провадження у справі стосовно позбавлення Романа Шухевича звання Героя України до розгляду тотожної справи за аналогічним позовом громадянина Соловйова.

«Таким чином, суд просто побоявся прийняти хоч якесь рішення у цій справі, «знявши» з себе будь-яку відповідальність» – зазначив в своєму коментарі С.Кузан.

Прес-служба КМО МНК

Published on 17 February 2011