Акція «Ні – тарифному геноциду» у Полтаві.

У п’ятницю, 11 лютого, біля приміщення Полтавської обласної державної адміністрації відбувся черговий пікет. Цього разу – проти підвищення тарифів на комунальні послуги та проїзд у громадському транспорті Полтави.

Мітингувальники розгорнули великий плакат із надписом «Ні – тарифному геноциду» та скандували відповідні гасла, вимагаючи від обласної влади втрутитися у ситуацію із ціноутворенням на ринку комунальних послуг та пасажирських перевезень у місті Полтаві.

Непроста економічна та політична ситуація останніх років цілком закономірно призвела до заміни владної верхівки. Проте з усіх передвиборчих обіцянок Партія Регіонів та її лідер, поки що, намагаються втілити в життя лише одну - об’єднати українське суспільство, Схід і Захід, Південь і Північ. В якості об’єднавчого фактора сьогодні виступають реформи, запропоновані українському народові правлячою коаліцією на чолі з Президентом В. Януковичем. Про це свідчать акції протестів, що відбуваються по всій Україні щодня не залежно від регіону, чи це Схід, чи це Захід… В своєму прагненні захиститися від реформаторського геноциду влади сьогодні Україна виглядає дійсно монолітною. Не є винятком і Полтавщина.

Попри обіцяне Російською Федерацією та українським Урядом 30% зменшення ціни на газ в обмін на 25 річне продовження терміну перебування Чорноморського флоту на українській землі, українці отримали подарунок у вигляді 50% збільшення ціни на газ для населення, а також 10-відсоткове збільшення цін на опалення та підігрів води. З першого лютого збільшено на 30% плату за електроенергію. При чому це не межа, адже на квітень заплановане чергове здороження газу на 50%.

Також в період лише з 1-го до 8-го лютого ціни на бензин збільшилися на 1.3%(за 2010 рік – на 14%) це ставить на межу виживання приватних перевізників і зрозуміло призводить до 60% збільшення тарифів на пасажирські перевезення. Натомість заплановане збільшення прожиткового мінімуму складає у першому кварталі 2011 року лише 1,9%, а мінімальної зарплати – 2%. Таким чином дії влади призводять до того, що переважна більшість населення не в змозі витримати запропонованих реформ.

При цьому йде постійне дорожчання продуктів харчування, в країні відбувається ріст інфляції. Тому нехай хоч хтось із урядовців не поліниться і візьме калькулятор, аби порахувати, чи може вижити простий українець в таких умовах, - наголосив лідер Полтавської ГО «Українська справа» Віктор Стеблянко.

Представники громадських організацій «Українська Справа», Молодіжний Націоналістичний Конгрес, «Фронт Змін», що взяли участь у акції, звертаються до Голови Полтавської ОДА, Кабінету Міністрів України та Президента України з вимогами:

- Зупинити постійне зростання цін на комунальні послуги, пальне, продукти харчування;

- Вирішити питання щодо спрямування газу українських газовидобувних підприємств на потреби населення та вітчизняних компаній теплокомуненерго, що дасть змогу реально знизити вартість послуг з опалення, підігріву води та постачання газу.

Підсумком акції стала зустріч ініціативної групи із профільними заступниками голови ОДА, які пообіцяли розглянути вимоги мітингувальників, і зі свого боку, підготувати відповідні звернення до центральних органів влади.

Прес-служба ГО «Українська справа»

Published on 14 February 2011