У Полтаві презентували «Україну у вогні революції»

У день 93-ї річниці бою під Крутами в полтавській бібліотеці-філії №4 відбулася презентація книги „Україна у вогні революції”, впорядкованої істориком Віктором Рогом. В ній уміщені спогади учасників національно-визвольних змагань 1917-1920-х років.

До книги «Україна у вогні революції» увійшли спогади, які друкувалися в еміграційних ветеранських виданнях, зокрема, таких як «Сурмач», «За державність», «Вісті», «Українське козацтво» та інших. Серед авторів історичної правди - генерали Армії УНР Володимир Сікевич, Олександр Вишнівський, Михайло Крат, мічман флоту УНР, колишній член Української Центральної Ради Яким Христич, сотник Іван Косець та інші.

Книга видана з ініціативи Молодіжного Націоналістичного Конгресу на пожертви Осипа Довбуша з Лестеру (Англія) і рекомендована історикам та всім, хто цікавиться минулим України.

Під час презентації кандидат історичних наук, доцент ПНПУ ім. Короленка Віктор Ревегук зробив екскурс в історію 1918 року. Він розповів про героїчну боротьбу за українську незалежність, участь полтавців у бою під станцією Крути. Науковець також анонсував вихід власної книги «Отамани Полтавщини», яку зараз готує видавництво «Дивосвіт».

Презентацію організували голова осередку Молодіжного Націоналістичного Конгресу Дмитро Жмайло та голова правління громадської організації «Українська справа» Віктор Стеблянко.

Лідія Черпакова, Новини Полтавщини

Published on 7 February 2011