Презентація книги "ОУН бандерівці. Фрагменти діяльності та боротьби" у Тернополі

3 лютого в м. Тернополі відбулася презентація книги відомого на Тернопільщині молодого історика, громадського лідера Святослава Липовецького "ОУН бандерівці. Фрагменти діяльності та боротьби" за участі автора та історика, редактора часопису ОУН «Шлях Перемоги» Віктора Рога. Співорганізатором заходу виступила організація "Молодіжний націоналістичний конгрес" Презентація даного видання вже відбулась у багатьох областях України. Зал обласного краєзнавчого музею не зміг вмістити всіх бажаючих почути презентацію тернопільського автора, тому ті, хто запізнився, змушені були слухати виступаючих стоячи.

В переважній більшості взяти участь у презентації прийшла українська молодь – тобто та частина українського суспільства, на яку в першу чергу розрахована дана книга.

Як за значив Святослав Липовецький, книга присвячена 70-річчю створення Революційного Проводу ОУН, яка відзначається якраз у ці дні.

Вона складається із 20 розділів, ілюстрованих світлинами з архіву автора, Центру національного відродження та Центру досліджень визвольного руху.

Видання знайомить читача із матеріалами, які висвітлюють тематику визвольних змагань на Наддніпрянській, Західній та Карпатській Україні, віхами створення УВО та інших організацій, найгучнішими процесами над членами ОУН, з життєписом Степана Бандери та Євгена Коновальця, спогадами про перебування націоналістів в місцях ув’язнення, хронікою створення УПА, діяльністю ОУН на еміграції, в підрадянській Україні та в період незалежності нашої держави.

Редактор «Шляху перемоги» Віктор Рог наголосив на актуальності даного видання для нашого часу та важливості пропаганди українського націоналізму зокрема.

В другій частині презентації автор давав відповіді на запитання читачів. Закінчилась презентація автограф-сесією для всіх бажаючих.

Андрій СТАСИШИН

Published on 7 February 2011