Книжка про ОУН у фотографіях

В Івано-Франківську з ініціативи депутата обласної ради від ВО «Свобода» Василя Поповича відбулася презентація книжки Святослава Липовецького «ОУН бандерівці. Фрагменти діяльності та боротьби», присвячена 82-й річниці створення Організації. Крім автора, у заході взяв участь відомий громадський діяч, автор численних книг про історію українського національно-визвольного руху, редактор газети «Шлях Перемоги» Віктор Рог.

Перед присутніми також виступили секретар міської ради Руслан Марцинків, заступник голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Кузан та голова обласної організації Конгресу Українських Націоналістів Богдан Борович.

За задумом автора, книжка має служити своєрідним довідником, який містить матеріали про головних діячів ОУН і зацікавить молодь та людей поважного віку.

А Віктор Рог вважає, що книжка Святослава Липовецького є унікальною, оскільки автор спробував показати історію ОУН від її початків і донині не сухою мовою цифр та документів, а доступною мовою фотографій. Зі сторінок книжки на нас дивляться очі тих, хто творив історію ОУН.

А ще книжка «ОУН бандерівці. Фрагменти діяльності та боротьби» особлива тим, що до кожної її сторінки вміщено англомовний коментар. Отож вона може слугувати довідником про ОУН і для іноземців.

Презентація зібрала кілька сотень жителів міста, які заповнили приміщення народного дому «Просвіта».

Святослав Липовецький зізнався, що з особливим нетерпінням чекав презентації саме у Івано-Франківську, адже саме з відси походить його коріння.

Ведучий презентації Василь Попович зауважив, що видання націоналістичних книг сьогодні є як ніколи важливим, особливо для школярів, адже антиукраїнська влада вилучила з підручників історії згадки про бій під Крутами, визвольну боротьбу ОУН-УПА та багато інших важливих сторінок нашого минулого.

Після виступів гості відповіли на численні запитання присутніх, а по завершенні усі бажаючи змогли придбати видання підписане особисто його автором.

Книжка є першою в серії видавничого проекту «Сервус», який започаткував Святослав Липовецький. Другою є щойно видана книга про Українських січових стрільців.

Оксана ПРОЦЮК

Published on 7 February 2011