Свято єдності у Харкові

Близько тисячі харків’ян прийшло сьогодні до пам’ятника Тарасу Шевченку щоб відсвяткувати День Соборності України. Урочистий мітинг розпочався виконанням Державного гімну України, після якого перед присутніми виступили представники різних політичних партій та громадських організацій, серед яких "Молодіжний Націоналістичний Конгрес", "Воля", "Молода Просвіта" та "Поступ".

Олександр Омельченко, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу у Харківській області: "1919 року були більш скрутні часи ніж зараз, а об’єднання українських земель відбулося. Сьогодні ми маємо діяти заради майбутнього наших дітей та пам’яті про покоління полеглих за Незалежність. Ми єдині та дієві коли, як пальці, разом стиснуті в кулак, як тримає його стиснутим Великий Тарас на цьому постаменті. Разом ми - сила!"

По завершенню мітингу учасники вишикувалися в "живий ланцюг єдності", що простягнувся від Майдану Свободи до Оперного театру на півкілометра. Такі ж "ланцюги" одночасно відбулися більш як у 20 містах України.

Ірина Клачек, член МНК: "Ще 1990 року подібний ланцюг з близько 3 мільйонів українців простягнувся від Києва до Львова, а сьогодні ми знову будуємо цей символ, щоб показати єдність харків’ян з усією Україною".

Прес-служба МНК у Харківській області

Published on 23 January 2011