Стрільці Архистратига Михаїла

Як подамся, не достою,
Захитаюся, мов тінь, -
Пропаде кривава праця
Многих, многих поколінь.

Іван Франко

Історик Святослав Липовецький в рамках власного видавничого проекту «SERVUS» щойно випустив вже друге видання. Нова книга називається «УСС: Галицькі воїни Архистратига Михаїла» і присвячена, відповідно, Українським Січовим Стрільцям. Стилістично книга тотожна першому виданню проекту, вже легендарній і надзвичайно популярній книзі «ОУН: бандерівці».

Книга містить значний масив фотографій, значна частина яких належить краєзнавчому музею в Бродах, автор вдало ілюстрував видання стрілецькими малюнками, схемами боїв, доречним є і вміщення до книги поезій та стрілецьких пісень з нотами.

Умовно видання можна розділити на декілька розділів, зокрема історію перших українських парамілітарних структур («Сокіл», «Січ» та ін..), початки творення Січових Стрільців, роль жіноцтва в УСС, вишкіл, творчість січовиків, бойовий шлях УСС тощо.

Не оминув увагою Святослав Липовецький і київської формації Січових Стрільців на чолі з полковником Євгеном Коновальцем та листопадових подій у Львові в 1918 році й Української Галицької Армії.

Слід ще зазначити, що книга вийшла за сприяння мистецької агенції «Наш формат» стараннями Української Видавничої Спілки.

В добру путь.

Василь БЕРЕЗА

Published on 24 January 2011