Вогонь з Холодного Яру запалав над Фастовом

Цьогорічний день Соборності для фастівчан став особливим. 22 січня об 11 годині біля вагону-музею, в якому експонуються матеріали з історії Фастова, зокрема часів УНР, було урочисто перевстановлено пам’ятну дошку, яка засвідчує підписання передвступного Акту Злуки між УНР та ЗУНР в єдину соборну державу.

Перед учасниками урочистостей виступили представники громадських організацій Фастова, очільники міста та гість із Києва, представник Центру Національного Відродження Віктор Рог, які закликали шанувати національних героїв, берегти і зміцнювати нашу незалежність і соборність, усвідомити особисту відповідальність перед Україною.

В рамках відзначення Дня Соборності Центр Національного Відродження та ГО «Українська справа» в міському Палаці культури провели презентацію дванадцятого видання легендарного роману Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр».

Слушно зазначив у своєму вступному слові під час презентації книги голова міської «Просвіти» Едуард Мондзелевський: «Цей історичний роман є надзвичайно популярною книгою серед української громадськості. У 2010 році завдяки старанням відомого київського історика Романа Коваля вийшло в світ уже 12 видання «Холодного Яру», яке має велику кількість цінних фотографій та документів.

У романі проливається світло на одну з найдраматичніших сторінок вітчизняної історії, яку значна частина дослідників на догоду пережитковим пострадянським суспільним настроям про всяк випадок намагаються оминути десятою дорогою. Автор же не намагався жодними хитрощами догодити «і вашим, і нашим», мав єдине бажання розповісти правду і лише правду про легендарний Холодний Яр та його оборонців. І це йому блискуче вдалося».

Історик Віктор Рог детальніше розповів фастівчанам про книгу та її автора, перед слухачами також виступили директор ЦНВ Тарас Рондзістий, представники політичних партій та громадських організацій, зокрема фастівської станиці Братства ОУН-УПА, які подякували організаторам цікавого заходу та закликали виховувати молодь на прикладах борців за волю України.

Сергій ВЕРЕСЕНЬ

Published on 24 January 2011