На Черкащині хочуть ставити пам'ятник Степану Бандері

На Черкащині в райцентрі Тальне хочуть встановити пам'ятник провіднику ОУН Степану Бандері. З такою пропозицією до міської ради звернулася районна спілка підприємців.

"Підприємці ухвалили це рішення одноголосно. Центральна площа Тального пустує. Ми вважаємо, що цій людині варто встановити пам'ятник. Якщо треба, то ми й профінансуємо цей проект", – розповів Gazeta.ua голова спілки Михайло Гусєв.

Ідея встановлення пам'ятнику Бандері належить підприємцю Миколі Шевченку.

"Спочатку ми запропонуємо міській раді провести громадські слухання, познайомимо депутатів з історичними документами про Бандеру. Сталося так, що у нас значна частина населення чула про нього лише з комуністичних агіток. Крім пам'ятника, хочемо перейменувати вулицю Петровського на вулицю Бандери", – зазначив він.

У Тальнівській міській раді 30 депутатів. Найбільше представників "Громадянської позиції" – 10. БЮТ-"Батьківщина" має 9 мандатів, Партія регіонів – 6, "Наша Україна” та "Союз-Чорнобиль" по 2, Європейська партія – 1.

"Як на мене, то хай би Степан Бандера стояв. Він боровся за незалежність України й достойний бути увічненим", – висловив точку зору голова фракції партії "Громадянська позиція" Валерій Петленко.

Міський голова Тального Олександр Біленко теж не проти ідеї підприємців.

У райцентрі не лишилося пам'ятників історичним діячам. Є лише два бюсти – Тарасові Шевченку й Героєві Соцпраці Федору Дубковецькому. Три пам'ятники Леніну демонтували більше року тому.

Published on 21 January 2011