За соборність помислів і дій!

Звернення Проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців) з нагоди Дня Соборності

22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві було оприлюднено Акт про з’єднання українських земель в єдиній державі: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу».

Відзначаючи Свято Соборності на рідних землях і на чужині, українці переймаються спільним духом гордості за чини своїх великих попередників, котрі тяжким трудом, власною кров’ю і багатотисячними жертвами століттями наближали час постання омріяної національної державності, виборюючи її волю та захищаючи територіальну цілісність. Відзначаючи Акт Злуки, ми сьогодні повинні насамперед перейнятися почуттям глибокої відповідальності перед минулими, сучасними і майбутніми поколіннями за долю України тепер і в майбутньому.

Активізація зусиль московських імперіалістів та їхньої «п’ятої колони» на рідних землях і в світі, конкретні безцеремонні кроки для інспірації національного розбрату, наступ російщення, фальсифікація історії, порушення прав людини мають всі ознаки початку нової окупації і свідчать, що загроза національним інтересам і національній безпеці є реальною.

ОУН (б) вітає всіх українців зі Святом Соборності і закликає в обличчі нової небезпеки згуртуватися в єдиний національний моноліт, відкинувши міжпартійну колотнечу та особисті амбіції, створивши надійне забороло чужинецьким зазіханням на нашу свободу, територіальну цілісність, національну перспективу.

Україна – наше спільне добро і наша спільна відповідальність!

Слава Україні!

Провід ОУН (б)

Published on 19 January 2011