Інформаційне повідомлення ВО «Тризуб» ім. С. Бандери з приводу арештів членів організації

8 січня 2011 р. у м. Рогатин Івано-Франківської області був затриманий 60-тилітній член ВО «Тризуб» ім. С.Бандери мешканець м. Самбора (Львівська обл.) Степан Бичек, у салоні машини якого було знайдено підкинуту вогнепальну зброю з набоями. Це начебто дало підставу правоохоронним органам для широкомасштабного затримання керівництва ВО «Тризуб» ім. С.Бандери, щоб звинуватити організацію у тероризмі та причетності її членів до вибуху у Запоріжжі. Йдеться про відому провокацію 31 грудня 2010р.: знищення пам’ятника Й.Сталіну за допомогою вибухового пристрою.

В ніч з 8 на 9 січня на автозаправці у м. Рогатин Івано-Франківської області були затримані виконуючий обов’язки Голови Центрального проводу ВО «Тризуб» ім. С.Бандери Андрій Стемпіцький, його син Пилип та член організації Роман Хмара. Пізніше за відсутності батьків був забраний з дому (в одному із сіл Галицького району Івано-Франківської області) другий син Андрія Стемпіцького Володимир та його третій неповнолітній (16 років) син Микита. Одночасно за відсутності господарів дому було проведено обшук, який проводили 25 чоловік.

9 січня в обласному офісі ВО «Тризуб» у м. Івано-Франківськ були затримані колишній Голова ЦП ВО «Тризуб» ім. С.Бандери мешканець м. Дніпродзержинська Дмиро Ярош, який разом з дружиною Ольгою та неповнолітніми дітьми Настею, Іриною і Дмитром перебували на Галичині у гостях під час святкування Різдвяних свят. Був затриманий також мешканець Дніпродзержинська Ростислав Винар, який приїхав, щоб відзначити разом з родиною річницю смерті свого батька, та інші чільні члени організації: Андрій Тарасенко та Сергій Борисенко, які теж за щорічною традицією гостювали на Галичині на святкуванні Різдвяних свят у колі своїх галицьких побратимів.

9 січня на Тернопільщині (с. Красносільці Збаразького району) посеред ночі був забраний міліцією та вивезений у невідомому напрямку Василь Лабайчук, на обійсті проведений обшук за санкцією прокурора м. Запоріжжя. Два дні батькам не сповіщалося, де він перебуває. За останніми даними 11 січня його вивезли у м. Запоріжжя.

9 січня на Київщині у м. Обухів був затриманий на півдоби член організації ВО «Тризуб», під час відсутності якого на його квартирі було проведено обшук. Також без участі господарів обшуки були проведені на квартирах Яроша та Винара у м.Дніпродзержинськ.

Під час обшуків вилучалася патріотична література, газети, брошури, буклети, одяг з патріотичною символікою, коп’ютерні системні блоки, диски та флешки. Жодної вогнепальної зброї чи вибухівки знайдено не було.

Довгий час, не дивлячись на намагання дружини А.Стемпіцького Жанни, адвокатів та занепокоєної громадськості місця перебування затриманих на Івано-Франківщині встановити також не вдавалося. А на питання, у чому їх звинувачують, відповідали, що у тероризмі та радили наймати адвокатів.

11 січня провадження справи щодо вибуху у Запоріжжі було передано з відомства міліції до СБУ. Від СБУ жодних звинувачень причетності членства «Тризуба» до цієї акції пред’явлено не було.

Зрозумівши, що представники міліції перевищили свої повноваження та скоїли ряд антиправних дій, які стали резонансними по всій Україні, затриманим почали інкримінувати ряд інших абсурдних звинувачень. Так, Д.Яроша звинувачують у якихось хуліганських діях на Івано-Франківщині, нібито скоєних ним більше року тому. Іншим членам організації безпідставно інкримінують підпал офісу Партії регіонів у 2009 році у м. Галичі. Абсурдність цих звинувачень полягає у тому, що більшість затриманих із Наддніпрянської України.

Усвідомивши надуманість цих звинувачень, затриманим почали інкримінувати підпал офісу Партії регіонів у м. Києві, який чомусь, за дивним збігом обставин, відбувся синхронно саме з провокативним вибухом у Запоріжжі увечері 31 січня 2010 року. Це ще раз яскраво підкреслює факт, що маємо справу із спланованою акцією з боку «регіональної» влади, яка відверто стала на шлях тоталітаризму, на шлях створення українофобської диктатури, на шлях політичних репресій проти опозиційних та патріотичних організацій і тим самим уже вчергове відверто проявила свою антиукраїнську та антидемократичну сутність.

ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери заявляє про непричетність до будь-яких терористичних актів, про свою відданість справі патріотичного виховання української молоді, а також висловлює вдячність усім тим політичним та громадським організаціям, окремим особам і засобам масової інформації, які надали інформацію про затримання чи виступили проти замовних арештів «тризубівців», а також адвокатам, які, не зважаючи на тиск і погрози правоохоронців, надають юридичну допомогу заарештованим націоналістам. ВО «Тризуб» закликає політичні партії та громадські об’єднання виступити єдиним фронтом проти новітніх політичних репресій, спрямованих владою на придушення демократичних та патріотичних організацій і рухів українського спрямування.

Прес-служба ВО «Тризуб» ім. С. Бандери

Published on 12 January 2011