Під час обшуку в „тризубівця” вилучили співаник і книгу про Шухевича

Ввечері 10 січня працівники Тернопільського УБОЗу Дзюбан А.І. провели обшук в будинку голови тернопільської обласної організації „Тризубу” Василя Лабайчука. Про це розповів його батько 47 річний Іван Лабайчук. З сімейної садиби правоохоронці забрали особисті речі Василя, літературу та цифрові носії. Цікаво, що до переліку речей, які зацікавили правоохоронців потрапили зокрема книги: „Українські січові стрільці”, „Співаник українського націоналіста”, „Роман Шухевич у документах”, „Степан Бандера – символ революційної безкомпромісності”, „У.В.О”, „Український вибір”, „Симон Петлюра”, „Українська дивізія „Галичина” та інші видання національно-патріотичного змісту. Зацікавила правоохоронців також брошура „Кокошинцям -360” – про історію села в Гусятинському районі.

Міліціонери забрали з дому „тризубівця” його шапку, штани і кілька футболок з національно-патріотичною символікою.

Правоохоронці вручну переписали всі телефонні номери з телефону батька „тризубівця”.

„При тому що в мене дома проводять обшук, я досі не знаю де мій син. Міліціонери які були при обшуку на це питання мені не відповіли, тільки говорили що з ним все нормально і він нагодований. Я написав в райвідділ заяву про зникнення сина”, — каже Іван Лабайчук.

Побратими Василя Лабайчука вважають обшук в його будинку та вилучення націоналістичної літератури не чим іншим, як тиском на всіх, хто є патріотами України.

„Дивлячись які речі вилучають та записують в протокол міліціонери, мені здалося, що ми живемо в 37-році”, — підсумовує батько затриманого.

Нагадаємо,з восьмого січня на Україні розпочалися масові затримання активу ВО „Тризуб” ім. С. Бандери. На даний час під вартою знаходяться 15 членів організації. Їхні побратими не знають де утримуються більшість з них. Правоохоронні органи не дають родичам та знайомим жодних зрозумілих пояснень з цього приводу. При цьому в будинках більшості затриманих вже проведені обшуки.

Ми допускаємо, що до затриманих застосовують насильство, з метою отримання потрібних показів. Це робиться для того, аби звинуватити організацю в тероризмі. Восьмого січня в Рогатині був затриманий Степан Бичек 1951 р.н., людина недавно перенесла інфаркт, до нього застосовувалася методи фізичного впливу. Свідки повідомляють, що після цього під райвідділом чотири години стояла реанімаційна машина швидкої допомоги. Наразі ми не маємо жодних даних про стан здоров’я Степана Бичека, і підозрюмо найгірший розвиток подій.

Звинувачення у нелегальному зберіганні зброї, які приписують затриманим є сфабрикованими. Так само неправдивими є звинувачення в супротиві міліції, під приводом чого зараз утримують активістів „Тризубу”.

Одночасно з затриманням проводу „Тризубу” міліціонери по всій Україні викликають в міліцію засновників організації, зокрема Івана Суту та Євгена Філя. Як далі буде розвиватися події – невідомо.

Звертаємося до всіх національно-патріотичних сил, громадських діячів та ЗМІ з закликом чинити спротив репресіям, які сьогодні чиняться з боку влади проти патріотів України.

Прес-служба ВО „Тризуб” ім. С. Бандери

Published on 11 January 2011