Хто розпалює ворожнечу

Згідно повідомлень засобів масової інформації з Бібліотеки української літератури в Москві вилучено більш як 50 книг та окремі газетні видання, зокрема офіціоз ОУН «Шлях Перемоги» для проведення психолого-лінгвістичної експертизи на предмет наявності екстремістських закликів та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

За словами директора бібліотеки Наталії ШАРІНОЇ, вилучення літератури здійснював Відділ боротьби з екстремізмом МВС Росії, створений в березні 2008 року.

Як сказала Шаріна, співробітники міліції в електронному каталозі набрали слово «націоналізм» і вилучили всі видання, в яких було знайдено це слово.

Серед вилучених історичні книги про митрополита Андрея Шептицького, про визвольну боротьбу ОУН-УПА, а також газети «Нація і держава», «Шлях перемоги», «Українське слово». До цього списку також потрапило видання «Національна безпека України» тощо.

Наталія Шаріна пояснила, що відповідно до статті 13 федерального закону «Про протидію екстремістській діяльності», екстремістською визнано ту літературу, яку оприлюднено на офіційному сайті Міністерства юстиції РФ.

«Жодного видання, жодної книги, що входить до цього списку, у нас немає і не знайдено. Тому, якщо ми говоримо про порушення даного закону, тут до нас ніяких претензій немає», - сказала вона.

Ситуацію коментує головний редактор тижневика «Шлях Перемоги» Віктор РОГ:

«Наше видання було засноване ще в підпіллі УПА в сорокових роках, довгий час видавалося в Мюнхені, а з 1992 року офіційно зареєстроване й виходить в Україні. «Шлях Перемоги» віддавна користується заслуженою повагою та авторитетом серед читачів на рідних землях і далеко за її межами, зокрема й серед міжнародних науковців. Але в Росії своєрідне уявлення про демократію і свободу слова, втім, як і про право націй на власну державність, на власний погляд на власну таки історію. Тому під надуманими приводами й забороняються українські громадські організації, тому й вилучається українська література. Власне такі дії саме й підпадають під ознаку екстремізму та розпалювання міжнаціональної ворожнечі».

«Цю подію слід розглядати в контексті загальної антиукраїнської істерії, яка розгорнута владою в Росії і не зустрічає аннінайменшого спротиву з боку нинішнього режиму в Києві. На мою думку, література була вилучена тому, що з державницьких позицій висвітлює наше минуле і принципово відстоює наше державне і національне право на майбутнє. А якби в Москві дійсно шукали розпалювачів міжнаціональної ворожнечі, то психолого-лінгвістичну експертизу насамперед нехай би провели Путіну, Мєдвєдєву, Жиріновському, Дугіну та іншим очільникам Кремля. Редакція «Шляху Перемоги» готова надати безкоштовну консультацію», - сказав Віктор Рог.

В свою чергу Голова Проводу ОУН (б) Стефан РОМАНІВ вважає вилучення українських видань черговим доказом повернення до часів комуністичного тоталітаризму, обмеженням свободи слова, тиском і залякуванням української громади в РФ. «Сьогодні вилучають і забороняють книги, а завтра публічне спалення?», - запитує лідер ОУН і відповідає: «До чого це призводить – знаємо з історії».

Провідник бандерівської ОУН засуджує шовіністичну політику Кремля і закликає українську владу, зокрема Президента та МЗС на державному рівні висловити свою позицію, а всіх українських патріотів до активного протесту в цій справі.

«Закликаємо активізувати політиків інших держав протестувати до РФ, закликаємо українські громадські структури в Україні та за кордоном протестувати проти антиукраїнських дій керівництва РФ, закликаємо журналістів звертати увагу на шовіністичні потягнення РФ. Головне – не мовчати, головне – діяти!», - наголошує Стефан Романів.

Українська Інформаційна Служба

Published on 24 December 2010