В Житомирі презентували книгу про ОУН

16 грудня в приміщенні Житомирського державного педагогічного університету за адресою вул.Польова 12 відбулась презентація книги відомого історика та громадського діяча Святослава Липовецького «ОУН (бандерівці): фрагменти діяльності та боротьби», в якій вміщено короткий історичний виклад становлення, розвитку та діяльності Організації Українських Націоналістів (бандерівців).

Організатором заходу виступив Житомирський обласний осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу. В презентації окрім автора взяли участь заступник голови МНК Сергій Кузан, кандидат історичних наук Генадій Леонідович Махорін, а також були присутні студенти представники ЗМІ, громадських організацій та політичних партій.

Слід зазначити, що місце проведення заходу змінювалось двічі. Спочатку презентацію було заплановано провести в приміщенні Житомирської обласної наукової бібліотеки, але організаторам було відмовлено без пояснення причин. Інша бібліотека - дитячо-юнацька - відмовилась від проведення презентації одразу ж, як тільки почули в назві книги слово «бандерівці». І лише силами Генадія Леонідовича Махоріна, який допоміг в організації приміщення, гості з Тернополя та Києва успішно презентували книгу на Житомирщині.

«ОУН є найлегендарнішою українською структурою, що впродовж понад восьми десятиліть провадить ефективну й жертовну боротьбу за здобуття та утвердження Української Самостійної Соборної Держави», - так пояснив вибір тематики для своєї книги Святослав Липовецький. Він також наголосив, що формат книги (багато ілюстрацій, витримок з досі засекречених документів) дозволяє зацікавити собою не лише дослідників, але й простих громадян, в першу чергу молодь.

«Те, що в книзі вміщено багато світлин ОУН-івців дозволяє за кожним іменем побачити конкретну людину. Адже коли Шухевич, Бандера та інші ставали на шлях боротьби за свою Ідею, вони були однолітками більшості присутніх в цьому залі», - наголосив заступник Голови МНК Сергій Кузан.

Додамо, що насьогодні книга «ОУН (бандерівці): фрагменти діяльності та боротьби» вже стала справжнім бестселером і була презентована в рамках всеукраїнського презентаційного туру в Києві, Рівному, Тернополі, Івано-Фрнківську, Львові, Луцьку, Харкові, Полтаві та Сумах.

Прес-служба Житомирського осередку МНК

Published on 21 December 2010