Голова СБУ плутає радянські грифи із українськими

Валерій Хорошковський знову вводить громадськість в оману, свідомо плутаючи радянський гриф “секретно” та український “таємно” і продовжує твердити, що СБУ ніби має підстави регулювати наукову діяльність.

В своєму інтерв’ю газеті “Сегодня” очільник СБУ В.Хорошковський заявив, що начебто історик, Директор Національного музею “Тюрма на Лонцького” Руслан Забілий віз у Київ “дискету з робочою інформацією”, таким чином, за твердженням пана Хорошковського, він “порушив службові інструкції, а також, скоріш за все, закон України” . Також голова СБУ твердить, що “документи з грифом «секретно» на цій дискеті все-таки є”.

Руслан Забілий прокоментував: “Раджу пану Хорошковському тих співробітників, які продовжують слідство над історією, відправити у інформаційно-довідковий зал – відкритий електронний архів СБУ, де кожен історичний документ (крім фото) містить гриф “секретно”.

Хорошковський даючи коментар у справі істориків свідомо плутає радянські грифи “секретно” із українськими “таємно”. Нагадуємо Службі безпеки України, що в Україні чинними є лише грифи “таємно” та “цілком таємно”. А жодна із копій історичних документів, які незаконно конфісковані СБУ у історика Забілого таких грифів не містить, більш того – згідно українського законодавства і не може містити.

Крім того, директор Національного музею “Тюрма на Лонцького” історик Руслан Забілий вкотре зазначив, що як науковець та керівник музейної установи працював лише із історичною інформацією, котра не містить державної таємниці і необхідна була для написання наукових праць та підготовки музейної експозиції.

Зазначимо також, що історик не перевозив із собою жодних дискет, а лише ноутбук та зовнішні накопичувачі, які були незаконно конфісковані в нього СБУ, і взагалі ім’я Забілого Руслан, а не Роман. Тому радимо службовцям СБУ більш відповідально ставитися до підготовки матеріалів своєму керівництву.

Центр досліджень визвольного руху нагадує СБУ, що служба мусить діяти у межах і спосіб передбачений законом. А жоден закон України, ні тим паче жодні службові інструкції СБУ не регулюють наукову і творчу діяльність громадян, в тому числі істориків, право на яку закріплене Конституцією.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху

Published on 20 December 2010