12 грудня, в Києві відбувся круглий стіл: “Балто-Чорноморська співпраця: проблеми та перспективи.”

У неділю, 12 грудня, в Києві у конференц-залі Української Інформаційної Служби відбувся круглий стіл: “Балто-Чорноморська співпраця: проблеми та перспективи.” Його підсумком стало визначення заходів, які сприятимуть інтеграції громадян країн Балто-Чорноморського регіону, висловленo плани щодо подальших консультацій і робочих нарад. За словами організаторів заходу, «Почався процес формування умов для інтеграції країн Балто-Чорноморського регіону силами небайдужих громадян і громадських об’єднань, оскільки жодні суто урядові ініціативи у цьому напрямку не принесли результатів протягом останніх 20 років».

Деякі виступи викликали особливо жваве обговорення. Зокрема, Уве Умлауф підготував презентацію зі скептичним ставленням до можливого регіонального утворення країн Балто-Чорноморського регіону, проти тез якої учасники круглого столу наводили свої аргументи. Олег Соскін виступив із аналітичним звітом про Балто-Чорноморсько-Каспійську співпрацю в галузі енергетики як антимонопольний інструмент на ринку нафти. Сергій Висоцький проаналізував діяльність опозиції в Білорусі і закликав до створення Руху національного прогресу, який має виступати із конкретними пропозиціями щодо економічного та політичного розвитку країни, а не займатися порожньою критикою, яка лише ослаблює білоруську державу та стає зброєю в руках антибілоруських сил. Експерт Української інформаційної служби Сергій Одарич у підсумковій доповіді показав шляхи діяльності Балто-Чорноморського центру досліджень і співпраці та зробив акцент на розробці проектів, які не вимагають державної підтримки.

У заході взяли участь депутати сейму Литовської Республіки Казімірас Уока та Гінтарас Сангайло, міжнародний фінансовий аналітик Уве Умлауф (Німеччина); делегація від неурядових організації Білорусії у складі архімандрита Серафима (БАПЦ) та політика Сергія Висоцького; від України - Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства; експерти Української інформаційної служби; представники бізнесу та громадських організацій, зацікавлені у міжнародній співпраці.

Організаторами заходу виступили ініціативна група зі створення Балто-Чорноморського центру досліджень і співпраці та Українська інформаційна служба.

Балто-Чорноморський центр досліджень і співпраці – неурядова ініціатива з вивчення економічного потенціалу країн Балто-Чорноморського регіону, планування та втілення проектів у сферах бізнесу, обміну інформацією та наукових пошуках. Насьогодні проводяться консультації із представниками урядових і громадських кіл Білорусі, Польщі, Литви, Латвії, Грузії, Азербайджану, Молдови, Туреччини.

Published on 14 December 2010