В Харкові Український Кіноклуб покаже «Собор на крові»

Український кіноклуб (м.Харків) запрошує на перегляд 3 та 4 серій фільму "Собор на крові". Показ відбудеться 10 грудня 2010 року о 19.00 в приміщенні ГО "Поступ" за адресою м. Харків, пр. Леніна, 2 (північний корпус Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, вхід навпроти 9 під’їзду Держпрому). Вхід вільний.

Серіал, можливо вперше, неупереджено та всебічно розповідає глядачеві про боротьбу народу за соборність своєї Батьківщини у період з 1919 по 1949 рік. Боротьба розглядається як частина загальноєвропейської історії, що дозволяє зрозуміти підґрунтя подій і вчинків у загальнолюдському розумінні, а не з тієї чи іншої, зашореної традиційними стереотипами точки зору.

Серія третя. Одна доба незалежності.

Коротка і трагічна історія Карпатської України - яскравий приклад жагучого прагнення українців до незалежності і відчайдушних намагань використати будь-яку можливість для здійснення цієї мрії. Велична постать президента Карпатської України громадського діяча європейського масштабу Августина Волошина, також знищеного НКВС, спогади учасників подій і особливо унікальна хроніка, знята американським оператором українського походження, який загинув в останньому бою, робить цю серію однією з кращих у фільмі.

Серія четверта. Галицьке марево.

Розвиток політичної ситуації у Європі реанімує актуальність міфу про утворення Української галицької держави. ОУН знову опиняється у колі стратегічних інтересів Гітлера, який намагається використати її як засіб політичного шантажу Кремля. Новий очільник ОУН Андрій Мельник йде на чергове зближення з Німеччиною, але сумнозвісний альянс - Гітлер і Сталін - перетворює українські надії на марево.

Організатори: "Молодіжний Націоналістичний Конгрес", ГО "Поступ", ХОГО "Воля", Книгарня Є.

Довідки за телефонами: (063) 4-111-359 – Андрій, (067) 983-16-66 – Олексій

Прес-служба ХОО МНК

Published on 9 December 2010