Переслідування істориків тривають

2 грудня було безпідставно звільнено з посади директора Державного архіву Сумської області відомого історика Геннадія Іванущенка, який досліджує Голодомор та боротьбу українського народу за незалежність. Незаконне звільнення історика викликало справедливе обурення в наукових колах та серед громадськості в Україні й діаспорі.

Звільнення відбулося після “службового розслідування”, ініційованого Сумською обласною державною адміністрацією на чолі з Юрієм Чмирем. Саме звільнення здійснено із порушеннями вимог законодавства.

Сумська обласна адміністрація “знайшла” “підстави” звільнити історика, який досліджує неугодні владі сторінки минулого і активно оцифровує історичні матеріали, що значно розширює можливості доступу до них науковців.

Сумський архів – єдиний, який повністю оцифрував усі 57 тисяч актових записів про смерть людей від Голодомору 1932-1933 років на Сумщині

Організація Українських Націоналістів (б) переконана: звільнення історика Генадія Іванущенка є черговим проявом втручання владної політичної сили в академічну дискусію навколо комплексу питань щодо політичних репресій, Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні та питань, пов’язаних з визвольним рухом періоду початку середини ХХ століття.

Цей крок є прямим доказом того, що продовжуються спроби цензурування історії, поряд із незаконним затриманням СБУ і конфіскацію архівних матеріалів у Руслана Забілого та Національного музею “Тюрма на Лонцького”, вилученням Міністром освіти Табачником окремих періодів історії зі шкільних підручників.

Провід ОУН(б) закликає владні інституції негайно поновити на посаді Геннадія Іванущенка, припинити процес переписування історії українського народу та спроби здійснити ревізію наукових здобутків українських дослідників.

Провід ОУН (б)

Published on 6 December 2010