Постріл в обороні мільйонів

В дні пам’яті жертв Голодомору-Геноциду всі ми спільно вшановуємо мільйони українців, загиблих в страшних муках від штучно і свідомо влаштованого комуністичною Москвою геноциду голодом та політичними репресіями.

В 1932-33 році закордонні «демократичні» уряди знали, який страшний злочин відбувається, як винищуються українці, але мовчали. Голоси розрізнених українських партійців Західної України, які наважувалися заговорити про це, були слабкими і не почутими. Своє слово сказала Організація Українських Націоналістів. Було здійснено акт солідарності з мільйонами заморених голодом українців, вчинок, який привернув увагу цілого світу до трагедії українського народу.

21 жовтня 1933 року член ОУН Микола Лемик прийшов у Львові в приміщення консульства СССР, щоб прилюдно скарати радянського консула. Помилково, але символічно, від його кулі загинув резидент НКВС Майлов.

«Постріл в обороні мільйонів» пролунав. І світ почув його. Значна кількість держав, і, зрештою, Верховна Рада України визнали Голодомор геноцидом. Міжнародна спільнота в рамках акцій «Невгасима свічка» та «Не дамо згасити свічу пам’яті!» солідаризувалася з українцями.

27 листопада о 14 годині в рамках меморіальних заходів із відзначення пам’яті жертв Голодомору Львівське обласне громадське патріотичне об’єднання «Українська справа» провело урочисте покладання квітів до меморіальної дошки на стіні будинку по вул. Котляревського 27, де 21 жовтня 1933 року у приміщенні радянського консульства Микола Лемик здійснив свій атентат. Вшанувати пам'ять мільйонів знищених українців прийшли голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, представники Центру національного відродження імені Степана Бандери, інших громадських організацій.

Прес-служба ГПО «Українська справа»

Published on 29 November 2010