На захист українського підприємця і в обороні прав українського працівника

Майдан 2, як вже почали називати найновіші прояви протесту в Україні, треба оцінити у площині захисту не тільки економічного добробуту населення України, хоча це мабуть і найважливіше, але теж протистоянням до політики сучасного режиму Віктора Януковича і Миколи Азарова, який від перших днів свого урядування поводиться немов колоніальний. Цей режим носить не тільки анти-український, але також анти-людський характер. Мабуть найбільш характерною рисою цього режиму є намагання перебрати повноту влади, підкорити законодавчу гілку, навіть судочиство, та захопити вертикалі влади до найнижчих рівнів, тим самим відбираючи від народу найважливіше право - бути господарем своєї долі і свого життя.

До протистояння громадських організацій малого і середнього бізнесу, вільних профспілок, ринків і асоціяцій бізнесу різних головних міст та громадських рухів, тобто захисників економічних і життєвих потреб населення долучилися також і захисники духовних вартостей, оборони української мови, культури та засадничих людських і національних прав. Вимоги відмінити проєкт Податкового кодексу, а натомість зініціювати роботу над новим варіантом з широким залученням асоціяцій малого та середнього бізнесу і науковців, відставки уряду Азарова, відкинення проєкту Трудового кодексу, що порушує права працівників, проведення на весні виборів до ВРУ як це передбачується чинним законодавством – все це закономірні і демократичні вимоги сусупільства яке сьогодні мусить боротися проти авторитаризму.

Саме малий і середній бізнес підтримували Майдан 1, бо ці підприємці розуміли що їхні підприємства забезпечуватимуться демократичною національною державою, а не авторитарним режимом який залежний від кремлівських володарів в Москві.

Отож, намагання сучасного режиму обмежити людські права своїх громадян, включно з правами мирного зібрання і свободи слова, використовуючи при цьому навіть скорумповане судочинство – це зухвале нехтування правами нації та людини.

Ми всеціло підтримуємо Майдан 2, його вимоги і його учасників та активно включаємось у цей процес різними способами, включно з активізацією світового демократичного сусупільста українців і не-українців. Рівночасно звертаємо увагу режиму, що цілий світ стежитиме за подіами в Україні та, що будь які намагання зломити прояв волі народу силовим методом понесе відповідні наслідки.

За Світову Конференцію Українських Державницьких Організацій (СКУДО)

Published on 27 November 2010