Армія, яка здивувала світ

В історії національно-визвольної боротьби українського народу подвиги УПА вписані золотою сторінкою.

З нагоди 68-ої річниці створення Української Повстанської Армії 31 жовтня в усіх українських церквах Великого Клівленду відслужено панахиду за убієнних Героїв України, а у Святопокровському осередку з ініціативи Українських Державницьких Організацій під патронатом Українських Злучених Організацій проведено урочисте зібрання української громадськості. Імпрезу відкрив голова управи УЗО Ігор Дячун. Відтак, голова управи Організації Оборони Чотирьох Свобід України Ігор Оліяр запросив внести до зали стяги українських організацій: Січових Стрільців, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, Українських Американських Ветеранів, Організації Оборони Чотирьох Свобід України, Спілки Української Молоді, Нової Української Хвилі. В центрі сцени – портрет Романа Шухевича, до якого на п’єдестал покладено Вінок Слави.

Звучить Гімн Америки у виконанні Миросі Стефанюк і Гімн України, який заспівали усі присутні у залі. Святочну доповідь виголосила член управи УЗО Віра Іваницька. Доповідачка виклала головні етапи історії УПА, її боротьбу з двома найбільшими потугами – большевизмом і нацизмом. У всій величі представила постать вірного сина українського народу, Головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича, який загинув у бою з енкаведистами 60 років тому в селі Білогорща біля Львова. Йому, як і провідникові ОУН Степанові Бандері, посмертно присвоєно звання Героя України. На завершення доповіді Віра Іваницька поіменно назвала учасників національно-визвольної боротьби, котрі проживали в Клівленді і відійшли з життя і тих, котрі ще є нині серед нас.

Слід віддати належне посадникові УЗО Ігою Дячуну за те, що завдяки його зусиллям українська громада мала змогу переглянути цього дня чудову виставку рідкісних архівних документів і світлин під назвою “Українська Повстанська Армія: історія нескорених”, а також надзвичайно актуальний для сьогоднішнього часу документальний фільм про жахливі наслідки совєтської окупації України, голодомори, терор, репресії, масові вбивства і катування людей комуністичним режимом на чолі із Сталіном і такі ж звірства фашистської Німеччини на чолі з Гітлером.

Василь Романчук

Published on 26 November 2010