Скільки коштуватиме російська мова

Експерти заявляють про втрату Україною щороку понад 1 млрд. грн. в разі ухвалення та впровадження законопроекту “Про мови в Україні”.

Про це йшлося на прес-конференції в Києві, організованій ВГО Громадський рух “Не будь байдужим!” та присвяченій аналізу законопроекту №1015-3.

“Даний законопроект є нічим іншим як документом, який законодавчо пропонує закріпити двомовність в Україні”, - наголосив юрист ГО “Не будь байдужим!” Юрій ФАРТУШНИЙ.

За його словами, вже багато говорилось про загрозу даного законопроекту українській мові, культурі, українським традиціям і звичаям, водночас мало уваги було приділено економічній складовій законопроекту. Для вивчення саме цього питання були запрошені експерти, які, як зазначив Ю.ФАРТУШНИЙ, довели збитковість двомовності в разі її узаконення.

Так, один з експертів Анатолій БОНДАРЕНКО, перш за все, відзначив, що йдеться навіть не конкретно про законопроект №1015-3, “а про будь-який інший законопроект, який вводить другу офіційну мову в Україні, в нашому випадку російську”.

“Введення другої офіційної мови призведе до серйозних економічних втрат по трьох напрямках. Перший напрямок - це збитки з бюджету на впровадження цього законопроекту”, - зазначив експерт. За його словами, автори законопроекту “злукавили” і сказали, що додаткових витрат з бюджету не буде. “Насправді такі витрати будуть, і достатньо серйозні. По-перше, це мова документів, актів, перекладів, діловодства. Це може складати до 5% від бюджетних коштів, які витрачаються щорічно на здійснення виконавчої влади. В тих регіонах, де є не менше 10% російськомовних, це виходить не менш ніж 70 млн. грн. на рік”, - прокоментував експерт.

“Загалом, якщо брати тільки по самих основних пунктах витрат з бюджету, загальна сума на впровадження другої офіційної мови буде складати близько 250 млн. грн. на рік”, - підсумував по бюджету А.БОНДАРЕНКО.

“Якщо підрахувати по всіх цих напрямках цифри, то виходить, що втрати, які вже зараз можна оцінити, більше 1 млрд. грн”, - резюмував А.БОНДАРЕНКО.

УНІАН

Published on 23 November 2010