Повернення в бронзі

14 листопада 2010 року у селі Поториці Сокальського району Львівської області відбулося урочисте відкриття та освячення погруддя видатному громадському та політичному діячеві Володимиру Макару. 4 січня 2011 р. виповниться 100 років від дня народження Володимира Макара.

Ініціатором та організатором спорудження погруддя виступив Благодійний фонд «Літопис УПА» імені В. Макара, облаштування території здійснено за кошти місцевого бюджету, меценатів та громади села Поториці.

Автори – відомий львівський скульптор Петро Кулик та архітектор Володимир Блисюк.

З визначною подією громаду привітали голова Сокальської райдержадміністрації Микола Мисак, голова районної ради Олег Солодяк, сільський голова Роман Смик, голова Львівського обласного Благодійного фонду «Літопис УПА» Микола Посівнич та інші.

В. Макар, батьки якого були вихідцями з с. Поториці, народився у м. Станіславі. За підпільну працю в ОУН зазнав переслідувань та арештів, був ув’язнений в Березі Картузькій. На початку 1941 року саме він проголосив у Сокалі від імені ОУН про відновлення української державності Актом 30 червня 1941 р. За дорученням ОУН працював у Закордонному Представництві УГВР в Австрії, згодом переїхав до Бельгії, а потім до Канади. Працював як провідний діяч Спілки Української Молоді, Ліги Визволення України, був членом Головної Управи Товариства колишніх вояків УПА, одним з ініціаторів, засновників і членів редколегії серійного видавництва «Літопис УПА». Автор багатьох книг про визвольні змагання українського народу, чотиритомного видання «Спогади та роздуми», чисельних хронікальних публікацій про боротьбу УПА в 1937-1947 роках. Помер В.Макар у 1993 році в м. Торонто (Канада).

Published on 22 November 2010