Лист до Президента України

Вельмишановний пане Президенте!

Як нам стало відомо із ЗМІ у місті Харкові група екзальтованих осіб знищила пам'ятну дошку Патріархові Української греко-католицької церкви Йосипу Сліпому, яка була встановлена на згадку про перебування в цьому приміщенні - колишній пересильній тюрмі - Патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого.

Ця дошка була встановлена у серпні 2005 року зусиллями громадських організацій Харкова та Світового Конгресу Українців на будинку колишньої пересильної в'язниці («Тюремний замок») за адресою: Харків, вул. Малиновського, 5, де у 1960-х роках перебував Патріарх Йосип під час свого арешту (Тепер у цьому будинку розміщуються підрозділи міліції Ленінського району м. Харкова).

Міліція, яка з’явилася на місці події, нікого із злочинців не затримала, що свідчить про замовний характер акції. Напередодні про підготовку знесення дошки офіційно заявив пресі відповідальний секретар Комісії з питань топоніміки й охорони історико-культурного середовища Харківської міської ради Олексій Хорошковатий.

У Харкові це уже не перший випадок, методично і часто плюндрують пам'ятники на честь учасників визвольних змагань, пам'ятник Шевченку, пам'ятник знищеним кобзарям, що споруджені в самому центрі Харкова, які також зазнавали плюндрування. При цьому жоден із виконавців не покараний.

Дані події розцінюємо як провокацію, яка невдовзі може перерости в повномасштабний міжконфесійний і міжнаціональний конфлікт.

Світове українство, громадяни України, громадськість Харкова, віряни української греко-католицької церкви глибоко обурені діями владних вандалів і розцінюють демонстративне знесення меморіальної дошки Патріархові УГКЦ Йосипові Сліпому як чергову провокацію, яка руйнує на Харківщині засади громадянського суспільства й створює підстави для міжконфесійного і міжнаціонального розбрату.

Вимагаємо провести розслідування даного інциденту та покарати винуватців цієї антиукраїнської акції. Просимо Вас взяти розслідування даної події під свій особистий контроль.

Голова ОУН - С.Романів

Published on 19 November 2010