Перепоховання С. Бандери – не актуальне

Заява Проводу ОУН (б)

Питання про перепоховання праху Провідника ОУН Степана Бандери в Україні час від часу виринає серед повідомлень українських ЗМІ. На це складаються різні причини, найчастіше нездорові амбіції місцевих діячів і силуване намагання «брати бажане за дійсне».

Найновішу ініціативу днями було проявлено в Івано-Франківську, там навіть створено «комісію для перепоховання» С.Бандери і розраховують на підтримку всіх українців у світі… Про це повідомила українська служба Радіо «Свобода», яка не дала собі труду перевірити, чи така ініціатива взагалі має реальний ґрунт під собою.

Провід ОУН (б) у минулому не раз уже повідомляв про офіційне становище як ОУН, так і родини св. пам. Степана Бандери у цій справі: ніхто не має наміру перевезти в Україну останків Провідника ОУН С.Бандери за теперішніх політичних обставин на нашій Батьківщині. Політичні умови для такого кроку мають бути, насамперед, визнання на державному рівні боротьби ОУН і УПА як боротьбу за волю і державну самостійність України, а також державне рішення про створення Національного некрополю на Печерських пагорбах Києва, саме там – а не в селі чи обласному центрі - мають бути перепоховані видатні політичні й інші діячі України, які спочивають за межами рідної землі, які або не мають власної могили, як гетьман І.Мазепа, Командир УПА Р.Шухевич та інші.

Справжні патріоти і притомні політики знають, що нинішня влада в Києві не шанує Героїв України С.Петлюру, Е.Коновальця, С.Бандеру. Вона не готова та не здатна гарантувати їм вічний спокій та віддати національну честь і відповідне шанування, у випадку необдуманого перепоховання. Але ми знаємо, що нинішня влада - хистка і минуча, а чини та ідеали Героїв Україин, які посвятили своє життя за Батьківщину, – безсмертні.

Провід ОУН(б)

Published on 15 November 2010