В Харкові покажуть «Собор на крові»

Харківський обласний осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу запрошує на перегляд документального багатосерійного фільму "Собор на крові" (1 і 2 серії), що відбудеться у приміщенні ГО "Поступ" за адресою: пр.Леніна, буд.2 (північний корпус Університету ім. Каразіна) 15 листопада 2010 року о 19-00.

У грудні 1991 року Україна здобула незалежність. Проте молода держава скована економічними негараздами та політичними баталіями не змогла приділити належної уваги висвітленню власної історії. Більшість пересічних громадян України і сьогодні майже нічого не знають про велич і трагедію українського національно-визвольного руху, а , отже, будь яка дискусія навколо цієї теми залишається на рівні стереотипів радянської епохи.

Серіал «Собор на крові» можливо вперше всебічно і неупереджено розповість глядачеві про боротьбу народу за соборність і самостійність своєї Батьківщини у період з 1919 по 1949 рік. Ця боротьба розглядається у серіалі як частина загальноєвропейської історії. Адже Коновалець і Мельник, Бандера і Шептицький, Боровець і Шухевич жили і діяли в складній ситуації грандіозного геополітичного конфлікту гітлерівського Рейху, сталінської імперії та Західних демократій. Такий підхід дозволяє зрозуміти і осмислити підгрунтя подій і вчинків у загальнолюдському розумінні, а не з тієї чи іншої зашореної традиційними стереотипами точки зору.

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Прес-служба ХОО МНК

Published on 10 November 2010