Визволення чи окупація? Добро чи зло? В молодіжному кіноклубі МНК відбувся показ фільму «Золотий вересень»

4 листопада в рамках проекту «Молодіжний кіноклуб» Київський міський осередок МНК провів показ документального фільму «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941р».

Кінострічка викликала справжній ажіотаж серед молоді, адже переглянути фільм виявило бажання більше ніж півсотні чоловік.

Перед початком показу з невеличким екскурсом в історію виступив історик, викладач КНУ ім. Шевченка Іван Патриляк. Зокрема він зазначив, що багато жителів Галичини в 1939 році солдат та представників радянської влади зустрічало квітами, але вже в 1941-му проводжало кулями, оскільки червоні «визволителі» за час свого перебування на території Західної України в повній мірі показали своє справжнє обличчя. Так, за даними з 1939 -1941 рік радянською владою було депортовано до Сибіру більше 500 000 тис. чоловік, 50 000 розстріляно.

Сама стрічка містить спогади очевидців про прихід радянської влади на Західну Україну, відео та фото матеріали 39-41 років і повністю руйнує міф про так званий «Золотий вересень».

Заступник голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу С.Кузан зазначив, що це не останній показ фільму, «Молодіжний кіноклуб» діятиме постійно і КМО МНК планує показати ще не одну цікаву та ідейно наповнену кінострічку, адже відвідуваність заходу вказує на те, що молодь прагне дивитися сильне за змістом кіно.

Якщо Ви бажаєте отримувати інформацію про наступний показ фільму в кіноклубі МНК або долучатись до наших заходів, надсилайте контактну інформацію на ел. скриньку: mnk_kyiv@ua.fm або долучайтеся до електронної розсилки за адресою http://groups.google.com/group/kmomnk .

Прес-служба КМО МНК

Published on 5 November 2010